Aktuality

Výstavba chaty pod Rysmi

Aktualizované!

Ako sme začiatkom sezóny avizovali, Chata pod Rysmi je od mája v zozsiahlej rekonštrukcii. Práce začali rozobratím veľkej časti chaty a novou výstavbou od podlahy…. Za všetko hovoria fotografie za ktoré ďakujeme personálu chaty, presnejšie našej Len-Ke.

V najbližšej dobe budeme tento príspevok aktualizovať o nové fotografie a čerstvé info z pokračovania rekonštrukcie najvyššie položenej vysokohorskej chaty.

Chata 27.9.2010 – pribúda zateplenie

Ako bude vyzerať chata po dokončení?


Pred dlhším časom avizované mimoriadne členské známky na podporu výstavby Slovenského horolezeckého spolku JAMES Chaty pod Rysmi sú na svete. Známky v hodnote 5.-, 10.-, 20.- a 50.- € je možné objednať mailom na sekretariáte SHS JAMES office@james.sk, alebo priamo kúpiť na sekretariáte spolku a na Chate pod Rysmi. Známky budú k dispozícii aj na veľkých spolkových akciách.


Prečo potrebuje výstavba Chaty pod Rysmi pomoc?

SHS JAMES odpovedá: Chata pod Rysmi prechádza naozaj generálnou zmenou, ktorej výsledkom má byť skutočne moderná stavba zodpovedajúca dnešným štandardom po všetkých stránkach. Stavia sa v tých najťažších klimatických podmienkach a dnes je najvyššie položeným staveniskom na Slovensku vo výške takmer 2250 m.n.m. Aj preto je to výstavba finančne veľmi náročná. Nechceli sme tiež šetriť na kvalite materiálov, pretože to by sa nám v budúcnosti v týchto extrémnych podmienkach naozaj nevyplatilo. Spoluvlastníci chaty, majoritný Klub slovenských turistov a SHS JAMES, nie sú finančne také silné organizácie, aby mohli financovať celú stavbu z vlastných zdrojov.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *