Aktuality

Zima v Jasnej a vo Vysokých Tatrách plná noviniek

    

Zimná sezóna 2022/23 sa blíži. Najznámejšie slovenské lyžiarske strediská Jasná a Vysoké Tatry pripravujú viacero noviniek, ktorých cieľom je priniesť lyžiarom čo najviac zážitkov.

Spoločnosť Tatry moutain resorts, a.s. (TMR) pripravuje strediská do prevádzky s komplexnou ponukou služieb. „Urobili sme všetko pre to, aby každý klient, ktorý si príde zalyžovať alebo oddýchnuť do našich stredísk, našiel ešte viac a atraktívnejších služieb ako po minulé roky. Nová lanovka v Jasnej, vynovená appka Gopass, pobyty so skipasmi v cene. Sezónu chceme spolu s novou lanovkou otvoriť v Jasnej už 3. decembra a bude veselo, pretože nám s tým pomôže aj svetoznámy DJ ÖTZI,“ prezradil predseda predstavenstva TMR Igor Rattaj.

Nová kabínková lanovka

Najdôležitejšou novinkou v Jasnej bude nová kabínková lanovka z Bielej púte na Priehybu. „Investícia vo výške 17 mil eur zásadným spôsobom zrýchli a zjednoduší prepravu na Chopok, sprístupní ho bezbariérovo zo severu a zároveň zabezpečí ekologické zásobovanie bez potreby vývozov ratrakmi,“ vysvetlil riaditeľ strediska Jiří Trumpeš. Hostia v Jasnej sa môžu tešiť aj na ďalšie novinky – posilnené zasnežovanie, zjazdovku Slalomák s novovybudovaným zasnežovaním, obnovenú prevádzku legendárneho vleku na Zadných Derešoch. Novinkou bude aj prestavba reštaurácií Rotunda a Happy End na samoobslužné.

Vo Vysokých Tatrách lyžovačka, sánkovačka aj skvelé eventy

Vysoké Tatry ponúknu lyžiarom všetky známe zjazdovky, na ktorých si prídu na svoje nielen rodiny s deťmi, ale aj tí najskúsenejší lyžiari. Dennú aj nočnú sánkovačku ponúkne 2,5km trať z Hrebienka do Starého Smokovca. „V strediskách Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso sa môžu hostia tešiť aj na všetky tradičné zimné eventy vrátane skvelých gastronomických zážitkov na podujatiach Tatranská večera zážitkov a Večera pod hviezdami. Pokračovať budú aj novinky poslednej zimnej sezóny Comfort parking s možnosťou online rezervácie parkovacieho miesta v Tatranskej Lomnici a Fast Pass služba umožňujúca klientom využiť v stredisku Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso prednostný nástup na lanovky,“ informoval riaditeľ strediska Dušan Slavkovský.

GOPASS – vstupenka k zážitkom na zjazdovkách, v hoteloch i k vodným parkom 

Predpredaj denných skipasov, ktoré sa budú aj tento rok predávať podobne ako letenky za flexibilné ceny, odštartuje v polovici novembra. V súčasnosti je v predpredaji Šikovná sezónka PREMIUM 2022/23, ktorá ponúka neobmedzené lyžovanie nielen v slovenských strediskách Jasná, Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec, ale aj v zahraničných strediskách v Rakúsku (Mölltaler Gletscher, Ankogel, Innsbruck Muttereralm), Poľsku (Szczyrk) a v Česku (Špindlerův Mlýn, Ještěd). Všetky skipasy budú v predaji cez GOPASS – market place a vernostný program v jednom. Na webe www.gopass.travel nájdu návštevníci starostlivo vybranú selekciu tých najlepších zážitkov, extra výhody vrátane garancie najlepších cien, bookovanie bez obáv s možnosťou presunov termínov, príležitosť zbierať vernostné body a tie využiť na ďalšie nákupy v prevádzkach TMR. Technický upgrade samoobslužných pokladní GOPASS ticket umožní ešte jednoduchšie vydávanie GOPASS kariet bez potreby navštíviť pokladňu. Dôležitým benefitom bude rozšírenie možnosti využitia stornovaného alebo dobitého kreditu aj na gastro prevádzky. Novinkou bude aj aktualizovaná aplikácia GOPASS, ktorej súčasťou bude inšpiratívny feed plný zážitkov, kde okrem možnosti nákupu nájdu návštevníci aj inšpirácie na výlety, tipy, návody a blogy na zaujímavé témy, interaktívne mapy stredísk a všetky aktuálne informácie.

Zdroj: TMR

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *