AktualityVedeli ste že

28. august – medzinárodný deň horskej záchrany

Pred mnohými rokmi, konkrétne cez víkend 28. a 29. augusta 1948, sa na pozvanie Rakúskeho alpského klubu zišli odborníci na horskú záchranu.

Počas tejto konferencie vo Wilder Kaiser došlo k výmene skúseností, poznatkov a technológií. Toto kľúčové stretnutie viedlo v roku 1955 k založeniu ICAR-u (Medzinárodnej komisie pre alpskú záchranu) a posilnilo medzinárodnú sieť a komunitu horských záchranárov. 28. august je preto významným dňom v histórii medzinárodných horských záchranárov.

Horskú službu ČSSR (ktorej členom bola aj Tatranská horská služba) prijali za riadneho člena medzinárodnej organizácie IKAR – CISA dňa 22. júna 1968.

Medzinárodným dňom horskej záchrany, ktorý zaviedla organizácia ICAR v roku 2022, oslavujeme ducha komunity, pokroku a odhodlania všetkých ľudí, ktorí sa venujú bezpečnosti ostatných v horách. Všetkým našim členom je cťou zdieľať a oslavovať toto dedičstvo. Pridajte sa k nám a oslávte tento výnimočný deň a podporte tradíciu a odhodlanie horskej záchrany!

Zdroj: ICAR

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *