Aktuality

Blíži sa letný hudobný festival Fest Fajny Fest 2023

Prírodné prostredie parku Kaštieľa v Strážkach privíta v sobotu 29. júla 2023 návštevníkov hudobného festivalu Fest Fajný Fest. Počas 11. ročníka festivalu bude možné na jednom mieste zažiť slovenské hudobné legendy overené časom, ale aj odvážne novinky s originálnou produkciou. FFF je multižánrový hudobný festival a preto v parku počas poslednej júlovej soboty zaznejú rôzne rockové tóny, ale aj rap, elektronická a tanečná hudba, či swing, blues, jazz, grunge a punk.

Pozvanie organizátorov festivalu prijala kapela Le Payaco, ktorá už 27 rokov zásobuje fanúšikov kvalitnou muzikou a nie jedna ich skladba priam zľudovela. Momentálne zažívajú svoj úspešný comeback. S posledným albumom získali cenu za najlepší album na Slovensku Radiohead Awards 2020 a v Česku aj Cenu Anděl 2020. Ďalšou jedinečnou hudobnou kapelou, ktorá na FFF vystúpi, je kapela Zlokot, ktorá sa minulý rok po dlhej prestávke vrátila späť na pódiá. Veľkou udalosťou bude aj koncert kapely Ali Ibn Rachid. Ich originálnu hudbu a vtipné texty hudobní kritici dokonca prirovnávajú k legendárnemu Frankovi Zappovi. Svoj liveset na tohtoročnom Fest Fajnom Feste zahrá aj slovenský producent, dídžej a multiinštrumentalista FVLCRVM, ktorý svojou tvorbou už dávno presiahol hranice našej krajiny. V rámci elektronickej hudby mu právom patrí pozícia lídra na našej hudobnej scéne a jeho produkcia je roky súčasťou playlistov aj vo svetových rádiách. V Strážkach privítame aj Dušana Vlka s alternatívnym rapom a tanečnú hudbu na dychových nástrojoch odprezentuje veselý Blikajúci Dychový Hudobný Systém.

Zo zahraničných hudobných hostí sa môžeme tešiť na poľský Holeviaters. Vo svojej tvorbe spájajú swing a jazz, čo bude iste príjemným osviežením. Tak, ako aj soul-popové skladby Tünde Jakab. Návštevníkov poteší aj rockenrollovo ladený Malignant Tumour z Ostravy, alebo emo/punkový Distax. O tom, že v Brne vyrastá česká Avril Lavigne návštevníkov festivalu presvedčí energická show grunge-popovej Janet A.

FFF už tradične podporuje aj lokálnu scénu a tentokrát ju bude reprezentovať alternatívny projekt z Tatier Sandozz, funkovo-bluesové kvarteto Stopové Prvky Asfaltu a aj popradský metalovo-grungeový Hadonos. Fest Fajný Fest je už dlhodobo child friendly festival a o detskú zábavu sa opäť postará profesionálny team animátorov Little Berry. Súčasťou bude aj sprievodný program a kopec dobrého jedla a pitia. Viac informácií na www.festfajnyfest.sk, ako aj na facebookuinstagrame.

Pozrite sa, ako vyzeral ročník 2022

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *