Aktuality

Cestovný ruch v Tatrách – áno ale zodpovedne

Na štvrtkovom mestskom zastupiteľstve vo Vysokých Tatrách, dali tatranskí poslanci najavo okolitému svetu, že zodpovednosť, ktorú majú voči im zverenému územiu chápu komplexne.

Zastupiteľstvo mesta víta rozvoj cestovného ruchu, nakoľko ten je nosným motorom života obyvateľov Vysokých Tatier. Rozvoj cestovného ruchu ale musí byť trvalo udržateľný a teda je potrebné chápať ho zodpovedne aj voči životnému prostrediu, pretože práve krajina je to, čo robí prostredie výnimočným.

Autonómnosťou svojich rozhodnutí pri kompetenciách schvaľovania územného plánu mesta poslanci skorigovali záujmy viacerých podnikateľov. Najviac skloňovaným bol zámer Tatry Mountain Resort, kde navrhovaná lanovka z Hrebienka na Skalnaté Pleso dostala od poslancov červenú. Poslanci hodnotia všetky zásahy do územného plánu veľmi citlivo. Obzvlášť pokiaľ sa jedná o zásahy mimo zastavaného územia mesta.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *