Aktuality

Retro aj trendové dobrodružstvá

Retro prvomájový sprievod, stavanie mája, ale aj netradičný cyklomaratón, člnkovanie na hladine najznámejšieho slovenského plesa, najvyššie položené animácie pre deti, jazda tatranskou veteránkou Kométou. Takéto, ale aj iné májové dobrodružstvá čakajú na návštevníkov Vysokých Tatier od prvého do štvrtého mája.

 Vo štvrtok, na prvého mája sa určite neoplatí sedieť doma, najmä keď naše veľhory pripravili pestrý program, ktorý bude pokračovať aj celý víkend.

 Retro prvomájový sprievod má u nás už dlhoročnú tradíciu, takže aj tento rok sa bude na čo pozerať. Sprievod vyrazí do ulíc Nového Smokovca o 10tej. V duchu dlhoročných obyčají zahrá v tento deň aj dychovka a zaujme aj prehliadka historických vozidiel. Tradičné stavanie mája je zase súčasťou bohatého programu v Tatranskej Lomnici. Samozrejme mysleli sme na všetky vekové kategórie, takže aj tí najmenší si užijú animačný program a to až vo výške 1751 m n.m. na Skalnatom plese“, povedal Ján Mokoš, predseda predstavenstva Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

 Skalnaté pleso bude centrom detskej zábavy. Na najvyššie realizované májové animácie prilákajú aj samotní ochrancovia tatranskej prírody, ktorí si pre deti na náučnom chodníku a v Galérii Encián pripravili zaujímavé prednášky.

 Všetky nadšenci vody a romantiky by nemali chýbať na Štrbskom plese, kde sa po prvý krát v tomto roku sprístupní hladina na člnkovanie.

 Tí, ktorí sa už nevedeli dočkať cyklistickej sezóny by tiež mali spozornieť a pripraviť svoje tátoše na cyklomaratón, ktorý štartuje o 10,00 hod. v Starom Smokovci. Na začiatok cyklistickej sezóny to bude len taký 14 km „maratónik“, ale príjemne ozvláštnený stanovišťami s rôznymi disciplínami so vzdelávacím ekologickým charakterom.

 Vytancovať a vyblázniť sa bude možné v Starom Smokovci na prvomájovej veselici a v Tatranskej Lomnici na Tatranskom majálese, ktorého súčasťou bude o 15,00 hod. aj tradičné stavanie mája.

 Veterán klub železníc Poprad nemohol nechať Tatranskú Kométu na prvého mája odpočívať v depe. 8,38 hod. ráno vyrazí z Popradu na svoju prvomájovú púť po Vysokých Tatrách, aby potešila najmä svojich detských fanúšikov. Tí najmenší do 6 rokov sa na nej prevezú dokonca zdarma.

 „Začiatok mája v našich veľhorách bude akousi ochutnávkou leta, ktoré bude rovnako pestré a dobrodružné“, doplnila Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *