Aktuality

Do pomoci vojnovým utečencom sa zapája aj TMR

Ubytovanie, starostlivosť o deti, možnosti práce – najväčší prevádzkovateľ horských stredísk na Slovensku spustil program pomoci pre vojnových utečencov z Ukrajiny.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) sa zapojila do organizovania pomoci pre vojnových utečencov z Ukrajiny. V jednotlivých krajinách, v ktorých pôsobí, bude mať pomoc rôzne formy.

Už v prvých dňoch vojenského konfliktu spoločnosť vytvorila podmienky, aby za súčasnými zamestnancami z Ukrajiny, ktorí o to mali záujem, mohli pricestovať ich rodiny. Poskytnuté im bolo bezpečné zázemie v podobe ubytovania a nevyhnutnej pomoci.

V Českej republike sme v golfovom rezorte Kaskáda dali utečencom z Ukrajiny k dispozícii 20 izieb na 2 mesiace v hoteli Kaskáda Brno. Na Slovensku v spolupráci s OZ Tatry máme radi organizujeme  komplexnú pomoc pre ďalšie desiatky utečencov z Ukrajiny, ktorým dáme k dispozícii jedno celé ubytovacie zariadenie, v prípade záujmu im vieme poskytnúť aj prácu,“ informoval predseda predstavenstva TMR Igor Rattaj.

Chceme, aby to bola komplexná pomoc a nielen strecha nad hlavou. To znamená, postarať sa nielen o dospelých, ale aj o deti a pomôcť rodinám so starostlivosťou o ne. Prichádzajú v extrémne náročnej situácii a my urobíme všetko preto, aby to pod Tatrami zvládli čo najlepšie,“ doplnila predsedníčka OZ Tatry máme radi Diana Migaľová.

„Je mimoriadne dôležité, že celý proces príchodu je administratívne zjednodušený tak, aby mohli títo ľudia bez problémov využívať nielen poskytnutú pomoc, ale zároveň sa bez problémov začleniť a fungovať na Slovensku potrebnú dobu bez ďalších komplikácií,“ doplnil riaditeľ ľudských zdrojov v spoločnosti TMR Marek Schwarz.

Ďalšiu formu podpory predstavuje pomoc organizovaná v poľskom stredisku Szczyrk Mountain Resort, ktoré sa okrem poskytnutia ubytovania pre rodiny zamestnancov rozhodlo venovať výťažok z predaja skipasov na večerné lyžovanie na vybrané termíny do zbierky na pomoc utečencom.

Zdroj: TMR

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *