Aktuality

Eskimácky víkend pod Lomnickým štítom

Už nasledujúci víkend sa tatranské svahy premenia na Eskimácke mestečko. Mašéri návštevníkom predvedú pravé snežné psy v záprahoch a o skvelú zábavu počas lyžovačky v Tatranskej Lomnici sa počas celého víkendu bude starať známy zabávač a moderátor Andrej Bičan. Novinkou tohto ročníka sú snežné iglá, ktoré vyrastú na medzistanici Štart. „Snežné psy“ je podujatie ideálne pre rodiny s deťmi. Deťom sa oplatí okrem lyžiarskeho výstroja zobrať si so sebou tiež plyšového psíka, lebo ich čaká darček.

Vo Vysokých Tatrách vládne pravá zimná idylka a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. Cez víkend 21.-22.02 však do Tatranskej Lomnice bude, okrem výbornej lyžovačky na viac ako metri snehu, lákať aj atraktívny program pre celé rodiny. V lyžiarskom stredisku bude cez víkend ďalší ročník podujatia „Snežné psy“.

V minulom roku sa na akcii bavilo viac ako 13 tisíc ľudí. Tatranci veria, že ich tento rok bude ešte viac. „Jarné prázdniny sú významným termínom pre tunajší cestovný ruch. Aj preto organizujeme podujatie pre rodiny s deťmi práve teraz. Snežné psy čaká už šiesty ročník a program bude aj tento rok veľmi atraktívny a pripravili sme viacero noviniek. Okrem tradičných snežných psích záprahov, sa deti vybláznia aj v snežných iglu a zažijú atmosféru eskimáckeho mestečka, povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Denný program bude od desiatej do pätnástej hodiny. Organizátori presunuli podujatie z kapacitných dôvodov z údolnej stanice lanovky na medzistanicu Štart a zjazdovku Čučoriedky. Počas eskimáckeho víkendu bude zjazdovka čiastočne uzatvorená. Pre 50 severských psov ako husky, malamut či samojed bude pripravený väčší výbeh a tým si malé deťúrence budú môcť užiť majstrovstvo mašérov aj rýchlosť huňatých chlpáčov v záprahoch ešte viac. Každé dieťa, ktoré príde so svojim plyšovým psíkom dostane darček. Okrem toho môžu malí aj veľkí vyhrať v súťažiach veľa zaujímavých cien.

Viac informácií na http://www.tatryportal.sk/kalendar-podujati-akcie/1899-Snezne-psy

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *