Aktuality

NOČNÝ SKIALP POD LOMNICKÝM ŠTÍTOM

V sobotu 7. 3. 2015 sa vo Vysokých Tatrách stretnú skialpinisti na nočnom preteku Skialp Grand Tour 2015. Zápoliť budú na trati od údolnej stanice kabínkovej lanovky v Tatranskej Lomnici po vrcholovú stanicu sedačkovej lanovky Čučoriedky. Trať má 2,9 kilometrov s prevýšením 460 metrov a tí najlepší ju zvládnu za menej ako 30 minút. Súťažiť budú muži aj ženy v troch vekových kategóriách. Podmienkou je samozrejme čelová lampa, keďže hromadný štart bude o 18,00 hod.

,,Tento večerný pretek je určený hlavne širokej verejnosti – všetkým nadšencom skialpinistického športu. Je to pretek, ktorý okrem meraného času poskytne každému účastnikovi aj nevšedny zážitok a super atmosféru športu pod nočnou oblohou. Navyše, na popretekovej párty uprostred zjazdovky v Pizza&Pasta Štart môže každý získať v tombole hodnotné ceny," hovorí sekretár preteku Róbert Gálfy. Podujatie je súčasťou projektu Tatry v pohybe, v rámci ktorého sa v tomto roku uskutoční viac ako dve desiatky pretekov a podujatí v bežeckých disciplínach, Nordic Walking, cyklistike, golfe, skialpinizme a bežeckom lyžovaní.

Skialpinizmus je kombináciou lyžovania a horskej turistiky. S nočným skialpom pod Lomnickým štítom začali v roku 2012. Ide o divácky atraktívne podujatie, súťaží sa totiž v areáli lyžiarskeho strediska a trať vedie popri zjazdovkách. Maximálny počet účastníkov je 300 a podujatie je prístupné aj rekreačným skialpinistom. Tí by by mali štartovať zo zadných pozícií, aby zbytočne neprekážali výkonnejším súperom. Výsledky a oceňovanie víťazov budú v reštaurácii Pizza&Pasta na stanici kabínkovej lanovky Štart.

Po nočnom skialpovom preteku budú najbližším podujatím projektu Tatry v pohybe Verejné preteky v behu na lyžiach, ktoré sa uskutočnia na Štrbskom Plese už 15.3.2015.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *