Aktuality

Festival Medvedie dni na Hrebienku začína už tento štvrtok

Už tento štvrtok privíta Hrebienok ôsmy ročník najúspešnejšieho letného podujatia organizovaného vo Vysokých Tatrách. Medvedie dni za sedem ročníkov prilákali do našich hôr viac ako 130 tisíc návštevníkov. Ten aktuálny ročník prinesie rokmi overené a odskúšané atrakcie, ale aj niekoľko noviniek. Na programe sa bude podieľať až 13 rôznych divadiel a subjektov a viac ako 20 medveďov. Lanovka na Hrebienok bude premávať nepretržite podľa potrieb a dobrou správou je tiež, že organizátori mysleli aj na lepšiu organizáciu dopravy v Starom Smokovci.

Štvordňový program bude veľmi bohatý. Treba spomenúť aspoň nestarnúceho a stále vtipného Majstra N, množstvo divadelných vystúpení v podaní rôznych divadiel, medvedí tanec deti naučí tanečná škola CreDance. Už tradične nebude chýbať Andrej Bičan, prídu aj rozprávkoví vychovávatelia detí známi ako Maškrtníček, zahrá skupina Funny Fellows a samozrejme nebude chýbať Miro Jaroš so svojími hitmi či Detský sláčikový orchester. Deťúrence sa môžu tešiť na detské „celebrity“ Máša a Medveď, ktoré sa predstavia návštevníkom každý deň. Okrem vystúpenia na pódiu sa s nimi budú môcť deti stretnúť aj osobne a urobiť si fotografiu do rodinného albumu. Pred horským slniečkom ochráni nielen deti, ale aj dospelých opaľovací krém, ktorý si budú môcť „načapovať“ z obrovského dávkovača. A rovnako ako po všetky predchádzajúce ročníky sa deťom oplatí priniesť si medvedíka, lebo ich čaká darček. Kompletný program je súčasťou prílohy a dostupný aj na www.regiontatry.sk.

Organizátori oproti minulým ročníkom zväčšili areál. Pribudnú nové zóny a tribúny odkiaľ si môžu detičky s rodičmi pozrieť program na pódiu.

Najväčšia prázdninová akcia pre deti v Tatrách otvorí svoje pomyselné brány už tento štvrtok 30.07.2015. Netradičný festival medveďov a najmä dobrej zábavy pre rodiny s deťmi, Medvedie dni na Hrebienku, čaká už ôsmy ročník. Na ten minuloročný zavítalo až 32 tisíc návštevníkov. „Medvedie dni je podujatie, na ktoré sa každoročne veľmi tešíme. Detský návštevník je úprimný a na nič sa nehrá. Úsmevom a nefalšovanou radosťou nám už roky potvrdzuje, že takéto podujatia do Tatier patria. Práve preto, aby tých úsmevov mohlo byť ešte viac venovali sme väčšie množstvo financií do programu, aby bol ešte zaujímavejší a drobce si tam našli všetko, čo je momentálne podľa nich „IN“. Od štvrtka až do nedele bude vždy plnohodnotný program plný dobrej zábavy. Pobyt na čerstvom vzduchu a správna strava sú pre deti dôležité. Preto sme nezabudli ani na širokú ponuku zdravého a zároveň chutného jedla, čím určite potešíme aj všetky mamičky. Zároveň bude k dispozícii opäť baby zóna, kde si budú môcť mamičky nakŕmiť a prebaliť aj tie najmenšie detičky“, povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Tisíce ľudí v priebehu niekoľkých dní znamená nápor na dopravu v Starom Smokovci a preto sa tento rok organizátori lepšie pripravili. Pozemná lanovka na Hrebienok bude jazdiť nepretržite, podľa potrieb a situácie. „Doprava a parkovanie boli počas minulých rokov našou Achillovou pätou. Tento ročník sme v úzkej komunikácii s mestskou políciou aj s dopravnými policajtmi. Nainštalujeme dočasné dopravné značenie a je pripravená zmena organizácie dopravy v Starom Smokovci. Zároveň sme pripravili ďalšie dočasné parkovanie plochy aj s obsluhou. Jednoducho chceme rodinám zážitok z Tatier čo najviac vylepšiť a aj preto sme tento rok pripravení. Podrobná mapka organizácie dopravy a parkovacích plôch bude dostupná od 28.júla na web stránke www.regiontatry.sk“, doplnil Ján Mokoš, predseda predstavenstva Región Vysoké Tatry.

„Máme pred sebou ôsmy ročník tohto podujatia. Našim cieľom, je, aby sa Medvedie dni posunuli do roviny, ako je TATRY ICE MASTER, čiže aby sa o nich písalo nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí a prichádzali by návštevníci aj z okolitých krajín. Možno raz sa Medvedie dní stanú festivalom „ a la Pohoda“ s tým rozdielom, že hlavný návštevník bude dieťa a jeho rodič“, dodala na záver Lenka Maťašovská.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *