Aktuality

Rozprávkovým putovaním s Tatranským pasom sprevádza deti Lomnnička Kvetinková a Ochranko Tatranský

Putovanie s vílou Lomničkou Kvetinkovou a Ochrankom Tatranským sa dostalo do letného polčasu. Medzi malými návštevníkmi Vysokých Tatier si už táto rozprávková dvojica našla svojich priaznivcov.

Putovanie s vílou Lomničkou Kvetinkovou a Ochrankom Tatranským sa dostalo do letného polčasu. Medzi malými návštevníkmi Vysokých Tatier si už táto rozprávková dvojica našla svojich priaznivcov. Do Tatranského pasu deti zbierajú pečiatky z vybraných zaujímavých miest alebo vypĺňajú úlohy, prostredníctvom ktorých malí návštevníci spoznávajú tatranské reálie, faunu i flóru. Navštívia múzeá, botanickú záhradu či jaskyňu. Zistia, kde sa nachádzajú vysokohorské chaty, kadiaľ vedú turistické chodníky, aké máme vo Vysokých Tatrách plesá či ako chutí povestný smokovecký nápoj – kyselka.

„Tatranský pas je možné zakúpiť si v Tatranských informačných kanceláriách (TIK) v Starom Smokovci a Tatranskej Lomnici, ale aj vo vybraných ubytovacích zariadeniach. Súťaženiachtiví by však nemali zabudnúť, že ak sa chcú zapojiť do súťaže o zaujímavé pobytové ceny, mali by najneskôr do 30. septembra odovzdať v TIK-och jednu stranu z pasu nazvanú Veľká letná súťaž, aspoň s ôsmimi vypracovanými úlohami,“ pripomenula Lucia Dubielová, výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry (ZCR VT), ktoré toto rozprávkové putovanie pripravilo.

Tatranský pas bude k dispozícii aj po lete a po vyplnení aspoň piatich zadaných úloh, úspešný riešiteľ bude stále môcť získať magnetku či sladkú odmenu. Navyše pre všetkých ostáva ako pamiatka na ich pobyt v Tatrách. „ Keďže u detí i dospelých sme zaznamenali len kladné odozvy, plánujeme tento produkt ponúknuť aj školám v prírode a výletom. Prakticky je to pre učiteľov návod ako pripraviť program pre školákov tak, aby deti hravou formou spoznali Vysoké Tatry, obľúbili si ich a našli si k nim vzťah,“ vysvetľuje výkonná riaditeľka ZCR VT.

Tatranský pas v tejto podobe bude k dispozícii deťom do konca roka. „Lomnička Kvetinková a Ochranko Tatranský však nezapadnú prachom. Na budúci rok plánujú ďalšie dobrodružstvá, ktorými poodkryjú deťom ďalšie tatranské zaujímavosti, zvláštnosti a krásy,“ sľubuje na záver Dubielová.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *