Aktuality

Grilovacia sezóna v Tatrách začína tento víkend na lyžiach

Aj keď v Tatrách praje slnečné počasie najmä výbornej lyžovačke, tento víkend odštartuje v nadmorskej výške 1 751 m už aj grilovacia sezóna. Na Skalnatom plese budú rozvoniavať chutné a chrumkavé grilované špeciality, takže na svoje si určite prídu milovníci dobrého jedla, ale aj nadšenci obľúbenej letnej činnosti. Oddýchnuť si pri živej hudbe, miestnych pochúťkach, zrelaxovať a chytať bronz na slnečných ležadlách, je ideálnou voľbou ako stráviť príjemný víkend na horách.

Na slnečnej terase reštaurácie na Skalnatom plese si popri jarnej lyžovačke môžu lyžiari a návštevníci strediska vychutnať otvorenie grilovacej sezóny. Na druhý ročník jarnej grilovačky sa všetci vyvezú štýlovo. V prevádzke budú aj dve 15-miestne party kabíny s hudobnou produkciou „house a rock“. Pri príjemnej hudbe to zostane aj na Skalnatom plese, tam čaká na návštevníkov živá hudba folklórneho súboru Jánošík Svit, terasa s ľadovým barom a grilované pochúťky. Pre deti sú pripravené animácie v detskom indoor fun parku Kamzíkovo, súťaže a tvorivé dielne.

Na tatranských zjazdovkách na Štrbskom Plese je 100 cm snehu a podmienky na jarnú lyžovačku veľmi dobré. Ideálne podmienky má aj lyžiarske stredisko v Tatranskej Lomnici, kde je od 55-70 cm snehu, veľmi dobré podmienky sú stále v Lomnickom sedle, kde je 120 cm prírodného snehu. Prevádzkovatelia horských stredísk veria, že lyžovačka v Tatrách môže vďaka prajnému počasiu, vydržať až do konca apríla.

Lyžiarske stredisko v Starom Smokovci (Jakubkova lúka) v týchto dňoch ukončilo svoju zimnú prevádzku a vstupuje to pravidelnej jarnej technickej údržby. Prevádzka pozemnej lanovej dráhy zo Starého Smokovca na Hrebienok bude v nasledovných intervaloch. V pracovných dňoch od 18.3.-20.3., 23.3.-27.3. a 30.3.-1.4. – bude v stredisku prebiehať pravidelná jarná údržba. Počas víkendov (21.-22.3., 28.-29.3.) bude pozemná lanová dráha v prevádzke od 8.30 – 16.30 hod. Od 2.4.2015 (Zelený štvrtok) bude pozemná lanová dráha v Starom Smokovci v trvalej letnej sezóne.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *