Tip na knihu

História dopravy vo Vysokých Tatrách

História dopravy vo Vysokých Tatrách je témou knižnej novinky Ivana Bohuša na rok 2019. Mapuje dopravu od cestnej, cez leteckú až po lanovky.

„Niektoré dopravné prostriedky kedysi vyvolávali strach a predsudky. Kým sa stali bežnou súčasťou každodenného života, prekonali množstvo zmien. Zmenil sa aj pohľad ľudí na ne. Priniesli pokrok a na druhej strane problémy. História dopravy je veľmi zaujímavá. Najmä v horách, kde sú nutné aj neobvyklé riešenia.“

Tieto slová tvoria úvodnú myšlienku výnimočnej knižnej publikácie, ktorá podáva ucelený obraz o vývoji dopravy a dopravných zariadení vo Vysokých Tatrách a podhorí. Naša najnovšia publikácia – História dopravy vo Vysokých Tatrách, nezaujme len milovníkov technických zariadení, ale poteší každého, kto sa zaujíma o Vysoké Tatry. Autori (Ivan Bohuš st.Ivan Bohuš ml.) prinášajú nový pohľad na klasické, ako aj nezvyčajné dopravné prostriedky používané v minulosti a súčasnosti. Dozviete sa napríklad zaujímavosti o riečnej doprave pod Tatrami, diaľkovej doprave konskými povozmi, fiakristoch, trolejbusoch, lesnej železnici, lanovkách či mnohých prvenstvách, ktoré sa zapísali do histórie dopravy v Tatrách.

Prezentácia novej publikácie sa uskutoční v sobotu 22. júna o 15.45 hodine na železničnej stanici v Starom Smokovci.

Knihu si môžete zakúpiť na: http://www.ibtatry.sk/knihy/

História dopravy vo Vysokých Tatrách

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *