Aktuality

Memoriál Jána Stilla 2019 v Novej Lesnej má významné výročie

V dňoch 19. a 20. júla sa uskutoční už 20. ročník tohto unikátneho podujatia  a opäť prinesie zaujímavé športové súboje a novinky…
Vážení priatelia, bežeckí nadšenci,

v dňoch 19. 7. – 20. 7. 2019 sa bude konať už 20. ročník podujatia Memoriál Jána Stilla.

Tento športový projekt je určený pre všetkých fanúšikov športu – pre profesionálnych i amatérskych bežcov, pre ich sprievodné tímy, rodinných príslušníkov i návštevníkov, ktorí prídu povzbudzovať. Je to zároveň podujatie v rámci série  TATRY PRESTIGE TOUR 2019, ktoré rozhoduje o Bežeckom kráľovi Tatier.
Registrácia na Memoriál Jána Stilla
Pre tých, ktorí si na hlavný beh do vrchu na tradičnej trati z Novej Lesnej netrúfajú, ponúkame deň vopred v piatok večer – 19. 7. 2019  aj menej náročný večerný – Night Run, ulicami Novej Lesnej v celkovej dĺžke 5.700 metrov..
V  sobotu sa beží už klasický Memoriál Jána Stilla a zabehnúť si môžete na Hrebienok,  i na kratšej trati „MINI“ Memoriál, s cieľom v Starom Smokovci…Všetci účastníci sobotného behu do vrchu  získajú atraktívne účastnícke medaily i iné benefity…Asfaltová trať dlhá 9.370 metrov resp. 6 600m preverí aj najskúsenejších pretekárov a je to obrovský zážitok.
V tomto roku máme v programe novú disciplínu – Štafetový beh Dr. Guhra, ktorý má športový i benefičný charakter.

Každý tím na podujatí má svojho ambasádora. Tím tvorí 5 bežcov. Kapitán zabezpečí registráciu.

Štart je v sobotu 20. júla o 15:00.
 
Pre milovníkov disciplíny Nordic Walking máme pripravenú tradičnú trať s cieľom na Hrebienku, a opäť pozývame aktívnych seniorov z podtatranského regiónu vyskúšať si tzv. Walking  tour.
Registrácia na Memoriál Jána Stilla
Ako je zvykom, preteky sú doplnené aj o sprievodný program. Tento rok sa počas piatkového večera účastníci i návštevníci môžu tešiť na vystúpenie hudobnej skupiny, atraktívnu tombolu a bubnovú show  v podaní skupiny BATIDA.
V sobotu je pripravené stretnutie s významnými osobnosťami a úspešnými športovcami súčasnosti i minulosti.
Účasť nám na podujatí ako hosť potvrdil svetový šampión – Matej Tóth a  niektoré známe tváre, ktoré podporili štafety Dr.Guhra ako ambasádori. V každom prípade sa máte na čo tešiť

Pre deti a mládež sú  pripravené súťaže v behu v rôznych kategóriách, prihlásenie je priamo na mieste podujatia.

Registrácia detí je bezplatná a je možné registrovať sa aj online.
Facebook MJS mjs.novalesna.sk
Aj v roku 2019 na Vás čaká viac ako 20 podujatí. Zimnú a jarnú časť už máme za nami no aj počas letných prázdnin si môžete zabehať v nádhernom prostredí Vysokých Tatier a ich podhoria.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *