Aktuality

Holandský kráľovský pár v Tatrách

Holandský kráľovský pár počas svojej trojdňovej oficiálnej návštevy Slovenska zavítal aj do Tatranského národného parku.

Kráľ Viliam-Alexander s kráľovnou Maximou v spoločnosti prezidentky SR Zuzany Čaputovej si nenechali ujsť prechádzku popri našej najdivokejšej rieke, ktorej meandre lákajú nielen vodákov. Vďaka svojej jedinečnosti si Belá vyslúžila množstvo prívlastkov. Nečudo, veď je jednou z posledných riek v Európe, ktoré sa vyznačujú nespútanosťou. A práve vďaka svojej unikátnosti sa dostala aj do zoznamu území európskeho významu.

Počasie vzácnej návšteve gýčový pohľad na zasnežené končiare nedoprialo, počas zastávky na Podbanskom delegáciu sprevádzal vytrvalý dážď. Ich krásu si však kráľovský pár azda vychutná aspoň prostredníctvom fotografií v knihe, ktorú im venoval riaditeľ Správy Tatranského národného parku Pavol Majko. Možno aj so šálkou čaju osladeného lyžičkou medovicového medu z produkcie TANAP-u, ktorý sa môže pochváliť známkou kvality GOLD.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *