Aktuality

Jó napot kívánok Tátra – nová linka Budapešť – Tatry

Vysokotatranci si musia oprášiť základy maďarčiny. V lete sa k nim chystajú novou vlakovou linkou z Budapešti tisícky maďarských turistov. Maďarské štátne železnice zaviedli zvýhodnený cestovný lístok do Vysokých Tatier, v ktorom je zahrnuté aj neobmedzené cestovanie na Tatranskej elektrickej železnici a ozubnicovej železnici.

Ročne navštívi región Vysoké Tatry okolo 20 tisíc občanov Maďarska. Toto číslo by sa malo toto leto vylepšiť aj vďaka novej linke z Budapešti do Vysokých Tatier.

Zvýhodnený spiatočný cestovný lístok platný štyri dni zaviedli Maďarské štátne železnice na aktuálnu letnú sezónu. V cene lístka 36,5 eur pre dospelých a 18,25 eur pre deti je zahrnuté aj neobmedzené cestovanie na Tatranskej elektrickej železnici a ozubnicovej železnici Vysoké Tatry-Štrba-Štrbské Pleso a na trati ŽSSK Poprad-Tatry–Studený Potok–Tatranská Lomnica.

„V poslednom období nám počet maďarských návštevníkov mierne rastie, ročne o zhruba pol percenta. Vítame aktivitu maďarskej strany a veríme, že našim južným susedom sa Tatry budú páčiť a využijú atraktívnu ponuku zvýhodneného cestovného lístka z ich metropoly k nám do Vysokých Tatier. Očakávame, že nová linka by mohla napomôcť medziročnému nárastu Maďarov aj o 2-3%“, povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Na Slovensko železnicou najviac cestujú návštevníci Bratislavy, Košíc, Vysokých Tatier a okolia. Práve na základe týchto skutočností Maďari zaviedli zľavnený letný cestovný lístok do Vysokých Tatier.

Po lete sa uvidí, či Tatry obyvateľov Maďarska oslovia a ich štatistiky skutočne porastú.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *