Výbava na hory

Karrimor X Lite Backpack – s batohom behom cez hory

Behanie je čoraz populárnejší šport. Ak beháte dlhšie vzdialenosti, alebo beháte prechody, alebo kvôli zmenám počasia, je dobré mať nejaký ten priestor na tekutiny, tyčinku alebo bundu pre zlé počasie.

Hľadali sme preto ľahký batoh nie veľkých rozmerov, navyše cenovo dostupný.

Športové obchody poskytujú množstvo špecializovaných batohov na behy rôznych veľkostí. Ich cena sa pri našom prieskume pohybovala v rozmedzí od 40 do 100 EUR.

Nás zaujal jednoduchý, ľahký batoh firmy Karrimor,  konkrétne model X Lite Backpack. X Lite Backpack je ľahký jednokomorový ruksak s dvoma postrannými vreckami na páse do ktorých prekvapivo zmestíte aj smartfón väčších rozmerov, dokonca aj v robustnejších obaloch (Galaxy S4, Note). Vedľa hlavnej komory sa nachádza z boku batohu miniatúrne vrecko na doklady alebo kľúče. Hlavná komora je dostatočne veľká na oblečenie, stravu, prípadne ďalšie dovybavenie. Aj keď nebola úplne naplnená, batoh sedel dobre na chrbte a s vecami v batohu nehádzalo. Napínacou gumou viete prichytiť dodatočne prípadné ďalšie oblečenie, alebo v kombinácii s horným putkom viete uchytiť ľahký čakan. X Lite má pásový popruh a rovnako aj zapínanie medzi ramenami. Nízku  hmotnosť si drží aj vďaka tomu, že nemá vystužený ani odvetraný chrbtový systém. Teda potíte sa priamo na batoh, čo je asi jediným mínusom, ktorý treba pri jeho používaní zniesť. Nie je to však nič tragické.

Batoh pri behu dobre sedí na chrbte, osvedčil sa aj vo vysokohorskom prostredí, kedy boli súčasťou nabalenia ľahké mačky a ľahký čakan. Je samozrejme možné použiť aj na iné druhy športov. Skúšali sme ho na turistike, bicykli a pri skialpinizme, kde sa nám osvedčil tiež, pravdaže s výnimkou upínania lyží alebo iných ťažkých predmetov na jeho ľahké telo. Súčasťou sú viaceré reflexné prvky.

Vyrába sa vo farbách uvedených na fotografiách. Po „výkonnostných parametroch“ by sme mali na druhú misku váh dať aj jeho cenu, ktorá iste mnohých prekvapí. Batoh je možné kúpiť už v od 16,50 EUR.

Pre lepšiu predstavivosť si môžete o batohu pozrieť video.

Naším cieľom nebolo porovnávať batoh so špičkovými pretekárskymi batohmi, ale nájsť jednoduché a lacné riešenie pre bežcov, ktorí potrebujú čo-to zobrať so sebou. Pomohli sme Vám? Ak áno, zdieľajte Vaše potešenie s nami cez Facebook alebo Twitter 🙂

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *