AktualityTip na knihu

Katkine Tatranské sedmové karty

Ak chodíte na Skalnatú chatu, zaiste ste si všimli, že interiér zdobia nie len krásne fotky ale i kresby, no a tie má „na rováši“ jedna zo skalných zamestnankýň chaty, talentovaná dizajnérka Katka Cermanová. Keď nie je práve na chate, s láskou kreslí tatranské motívy a to, že jej to ide je viditeľné každému na prvý pohľad.

Katke skrsla v hlave myšlienka, vytvoriť sedmové karty, nie však obyčajné. Tradičný motív citlivo pozmenila tak, aby tematicky odrážal prostredie Vysokých Tatier.

Aktuálne sa projekt nachádza v štádiu hľadania podpory, aby sa myšlienka pretavená do krásnych kresieb mohla dostať aj reálne na papier.

Čím sú Tatranské sedmové karty výnimočné?

Na výlete, na chate, na miestach, kde sa stráca signál, všade tam sú karty skvelou zábavou. Katka ponúka teraz tieto tradičné karty v „outdoorovom“ preoblečení. Prvá, menšia várka sa už vyrába, takže karty môžu byť skvelým darčekom pod stromček.

Na kartách nájdete chaty, rastlinky, zvieratá, tatranských kráľov a kráľovné (esá), a tak spoznáte príbehy Tatier. 

Chcem priblížiť tatranské príbehy 

Katka Cermanová

Tatranské sedmové karty menia klasické sedmové karty na hru, ktorá má punc jedinečnosti. Na každej karte je originálna ilustrácia z tatranského prostredia. Karty ukazujú známe, ale aj tie nie úplne notoricky vídané postavy. Príbehy týchto postáv sú silne prepojené s našimi najvyššími horami. Do Tatier radi chodíme, ale motúziky informácií nám chýbajú. Začítajte sa ďalej o tom, ako vznikali.

Poznáte tatranské esá?

Špeciálnou epizódou pri výrobe kariet boli esá, pri ktorých Katku zaskočilo, ako málo žien mám spojených s Tatrami. Začítala som sa do knižky od Ota Rozložníka Ženy v tieni hôr a vypýtala si tipy od kamarátov a kamarátok z hôr a okolia. Našla mnohé priekopníčky, ženské prvovýstupy, zakladateľky, spisovateľky, maliarky a všakovaké divožienky.  Nakoniec sa z toho stala jej obľúbená séria.

Historické postavy i rekordmani

Počuli ste o prvej turistke, ktorá za túru tvrdo pykala? Viete, kto je tatranský nosičský rekordér? Mnoho osobností ale i zvieratá a rastlinky nájdete v sérii Tatranských sedmových kariet.

Ako svojou podporou pomôžete Tatranských sedmovým kartám?

Minimálna suma na vytlačenie kariet je 5 000 € a pri tejto sume sa karty stanú hráčskou a tatranskou realitou!

Pri sume 7 500 € môže Katka vytlačiť vyšší počet balíkov kariet a urobiť distribúciu do kníhkupectiev, vysokohorských chát a všade tam, kde bude o karty záujem.

Suma 10 000 € pokryje aj náklady na odmeny pre realizačný tím.

Tento krásny projekt môžete podporiť tu: https://www.donio.sk/tatranske-sedmove-karty

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *