Aktuality

V piatok 1.12. sa začína lyžovačka vo Vysokých Tatrách

Už zajtra, 1. decembra, sa začína vo Vysokých Tatrách lyžovať. Ako prvé otvára brány lyžiarske stredisko Strednica v Ždiari, ktoré v Tatrách patrí medzi najstaršie strediská. Lyžovať sa tu začalo už v roku 1952. Od zajtrajšieho dňa môžu lyžiari počítať s prevádzkou vlekov vo svahu smerom ku reštaurácii. Postupne sa budú pridávať ďalšie vleky a sedačková lanovka.

Stredisko Strednica disponuje celkovo 9 lyžiarskymi vlekmi s dĺžkou od 80 do 460 m a 4-sedačkovou lanovkou s dĺžkou 442 metrov. Občerstvíte sa tu v reštaurácii, v areáli môžete využiť služby lyžiarskej školy, požičovni lyží, úschovne a servisu. Svojou bohatou ponukou zjazdoviek priláka návštevníkov všetkých vekových kategórií a lyžiarskych skúseností.

Viac informácií o stredisku nájdete na: https://strednica.sk/

Štrbské Pleso štartuje sezónu o týždeň skôr, ako sa plánovalo

V sobotu 2.12. privíta lyžiarov aj Štrbské Pleso. „Vďaka ochladeniu sme začali zasnežovať už v polovici novembra, pomohlo aj sneženie, takže hneď v prvý deň lyžovačky budeme mať na zjazdovkách veľmi dobré podmienky. Práve investície do technického zasnežovania nám umožnili otvoriť v Jasnej na toto obdobie rekordné množstvo zjazdoviek, z čoho máme veľkú radosť nielen my ale určite aj lyžiari,“ informoval Branislav Kačkovič, prevádzkový riaditeľ slovenských stredísk TMR. 

Na Štrbskom Plese, ktoré plánovalo otvoriť sezónu 9. decembra, sa vďaka veľmi dobrým podmienkam podarilo pripraviť otvorenie už o týždeň skôr. K dispozícii budú zjazdovky Interski, Turistická a Juniorská, na ktorých sa nachádza približne 40 cm mixu technického a prírodného snehu. V prevádzke budú dva lyžiarske vleky a sedačková lanovka Mostíky. Naďalej pokračuje zasnežovanie zjazdoviek Solisko a Furkotka.

V Tatranskej Lomnici pokračuje zasnežovanie zjazdoviek podľa plánu v celej línii zo Skalnatého Plesa do Tatranskej Lomnice. Plánovaný termín otvorenia je 16. december 2023.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *