Aktuality

Lyžiari sa dočkali, Vysoké Tatry a Jasná pozývajú na prvú lyžovačku už v piatok a v sobotu!

JASNÁ/VYSOKÉ TATRY (4.decembra 2019) – Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku Jasná prichádza so skvelou správou! Už v sobotu 7.decembra štartuje lyžovačku na prvých vysnežených svahoch. Vo Vysokých Tatrách prinesie prvú lyžovačku Mikuláš – už v piatok 6.decembra štartuje na Štrbskom Plese.

Zimnú sezónu v Jasnej otvorili veľkolepou show už v sobotu 30.novembra. Lyžiari si však na radosť z prvých oblúkov na zjazdovkách v novej sezóne musia počkať do soboty 7.decembra. „Je to tak, v sobotu začíname! Vďaka chladnému počasiu sa nám podarilo vysnežiť prvé zjazdovky a konečne spúšťame stredisko do dennej prevádzky. Lyžovať sa bude na zjazdovkách Biela Púť (č.13), Pretekárska (č. 1a Luková- Priehyba) a z Priehyby na Koliesko (2b + 2). Funitel bude v prevádzke v polhodinových intervaloch pre peších návštevníkov,“ informoval obchodno-marketingový manažér strediska Jasná Martin Hloušek.Zasnežovanie bude naďalej v plnej permanencii na ostatných svahoch na severe i juhu strediska a podľa predpokladov by už počas nasledujúceho týždňa mali byť uvedené do prevádzky aj ďalšie zjazdovky.

Najdôležitejšie novinky zimnej sezóny 2019/20 v Jasnej:

 • dynamické ceny v pokladniach,
 • 132 nových lôžok vďaka dobudovaniu Chalets Jasná Collection****,
 • Hotel Srdiečko – štýlovo zrekonštruované izby a reštaurácia,
 • FIRST CLASS SKIING – lyžovanie bez čakania, produkt pre hostí ubytovaných v hoteloch TMR; dokúpiť si ho budú môcť aj majitelia Šikovnej sezónky, ktorí sa rozhodnú pre doplatok za výlukové dni
 • SKY PICNIC – piknik v špeciálne upravenej kabíne na lanovke Kosodrevina -Chopok JUH,
 • Večera pri splne mesiaca – zážitková večera v reštaurácii Habarka s možnosťou v netradičnom večernom čase zlyžovať k údolnej stanici Lúčky po zjazdovke osvetlenej splnom mesiaca,
 • Reštaurácia ROTUNDA – zmena dizajnu a konceptu na a la carte,
 • nový servisný stroj na lyže ( Tunning centre TFT aU) v prevádzke Tatry Motion pri lanovke Grand Jet,
 • mobilná aplikácia na skibusy pripravená v spolupráci s OOCR Liptov,
 • výhodné pobytové SKI balíky so skipasmi zadarmo v hoteloch TMR HOTELS.   

Vo Vysokých Tatrách zaúraduje Mikuláš

Presne na Mikuláša, teda 6.decembra 2019 otvorí stredisko Štrbské Pleso lyžiarsku sezónu aj vo Vysokých Tatrách. Z dobre overených zdrojov sa podarilo zistiť, že účasť na prvej lyžovačke potvrdil aj Mikuláš, ktorý si zvolil Štrbské Pleso za tohtoročné miesto svojho prvého lyžiarskeho relaxu na Slovensku hneď po obdarovaní všetkých detí.

 „Začíname lyžovať už tento piatok 6.12.2019 na svahoch Interski, Turistická a Juniorská. Podľa potreby bude premávať Lanovka Mostíky, vleky Interski a Junior. Pre peších návštevníkov bude k dispozícií Solisko Expres iba cez víkendy s predpokladaným začiatkom dennej prevádzky aj pre lyžiarov od 20.decembra,“ informoval obchodno-marketingový manažér strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský. Na Štrbskom Plese pokračujú  v zasnežovaní zjazdoviek SOLISKO a FURKOTA. 

Už na budúci týždeň v sobotu 14.decembra pripravujú Tatranci aj otvorenie strediska Tatranská Lomnica – SKI EXCLUSIVE OPENING bude nielen v znamení výbornej lyžovačky ale netradične aj anjelov a démonov.

NOVINKY ZIMY 2019/2020 VO VYSOKÝCH TATRÁCH

 • dynamické cenníky pre strediská Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica – nastavenie cien adekvátne k možnostiam a infraštruktúre stredísk,
 • dynamické ceny na pokladniach,
 • nové klientske centrum v Tatranskej Lomnici (pod jednou strechou Gopass Tickets – samoobslužné pokladne, infocentrum, pokladne, rental, lyžiarska škola, obchod Tatry Motion),
 • zrekonštruované a zmodernizované priestory reštaurácie Panoráma na Skalnatom Plese,
 • zážitkové ratrakovanie – profesionálna príprava zjazdoviek na lyžovačku spolu  s profesionálnym ratrakárom,
 • večerný skialpový výšľap v strediskách Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso,
 • výhodné pobytové SKI balíky so skipasmi zadarmo v hoteloch TMR HOTELS.   
sdr

GOPASS – VSTUPENKA NA LYŽIARSKY SVAH AJ KĽÚČ K BRÁNAM AQUAPARKU

Pre dovolenkárov, ktorí chcú lyžovať v Tatrách za najvýhodnejšie ceny, je vstupenkou na svah GOPASS – osobný personifikovaný skipas, ktorý je zároveň multifunkčnou vernostnou kartou. Lyžiari sa z pohodlia domova bezplatne zaregistrujú v e-shope na www.gopass.sk zakúpia si svoj e-skipas a po príchode do lyžiarskeho strediska priamo z auta idú cez turniket na lyžiarsky svah. GOPASS šetrí lyžiarom čas, pretože nemusia čakať na svoj skipas na pokladnici v dlhej rade, namiesto toho si ako prví užívajú ranný menčester. Za každý jeden nákup sa klientovi pripisujú vernostné body, ktoré môže následne využiť na ďalšie služby v prevádzkach TMR. Pri viacdňových skipasoch alebo pri viacdňových pobytoch so skipasmi môžu lyžiari vymeniť svoj nevylyžovaný deň z viacdňového skipasu za návštevu Aquaparku Tatralandia či vodného parku Bešeňová. Viac informácií aj na www.gopass.sk. S GOPASS kartou si môžu lyžiari aj túto zimu užiť aj lyžiarske stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike alebo poľské stredisko Szczyrk.  

Zdroj: TMR

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *