Aktuality

Novinky zimy 2019-2020 vo Vysokých Tatrách

V stredu 27.11.2019 sa v priestoroch Teniscentra v Tatranskej Lomnici konalo stretnutie členov Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry, na ktorom sa prezentovali novinky a plány na prichádzajúcu zimnú sezónu 2019/2020.

Nové bežecké trasy

Primátor mesta Vysoké Tatry Ing. Ján Mokoš prezentoval trasy, ktoré obohatia existujúci repertoár priaznivcov bežeckého lyžovania. V Tatranskej Lomnici okrem tradičného Kolbiska pribudne prepojenie na Starú Lesnú a Veľkú Lomnicu.

V Dolnom Smokovci vznikne nová stopa v blízkosti základnej školy na Farskej lúke. Novú stopu vedie Mesto aj v blízkosti základnej školy na Vyšných Hágov.  Vyšné Hágy budú spojené bežeckou trasou so Starým Smokovcom. Stopa bude viesť paralelne s chodníkom lemujúcim cestu Slobody. Mesto plánuje túto zimu spojiť aj Tatranskú Polianku s Gerlachovom.

O stave bežeckých trás plánuje Mesto pravidelne informovať na stránkach Mesta a Regiónu Vysoké Tatry, ako aj prostredníctvom Tatranského dvojtýždenníka,kde budú trasy podrobné popísané, doplnené mapami so vzdialenosťami i prevýšením.

Posilnia SKIBUS

Návštevníkov tatier v tejto sezóne poteší posilnený SKIBUS a to o 7-tisíc kilometrov.  Posilnenie sa týka Štrbského Plesa počas celej sezóny a Tatranskej Lomnice v sezónnej špičke.

Množstvo športových i kultúrnych podujatí

Ako každý rok, čaká na návštevníkov množstvo podujatí, z najznámejších spomeňme TATRY ICE MASTERS, ktoré sa bude konať 12.-13. Januára 2020, SNEŽNÉ PSY, Majstrovstvá Slovenska v behu na lyžiach, Veselá Veľká noc, Zimná bežecká séria, Štrbské bežky.

O podujatiach Vás budeme pravidelne informovať v Kalendári podujatí, kde si jednoduchým kliknutím v detaile podujatia na tlačidlo KALENDÁR alebo GOOGLE KALENDÁR môžete podujatie vložiť s pripomienkou do Vášho mobilu či kalendára vo Vašom počítači.

Zmeny na lyžiarskych svahoch TMR pokračujú

Prevádzkovateľ lyžiarskych svahov TMR informoval o spustení novej kaviarne na Skalnatom  Plese. Spoločnosť v tomto roku plánuje pokračovať v zmenách zavedených v minuloročnej sezóne, kedy uviedli tzv. FLEXI CENY skipasov. V praxi to znamenalo, že spoločnosť zaviedla 5 cenových hladín, ktoré počas sezóny 16-krát menili v závislosti od sezóny. Inak povedané: Vysoké ceny pri vysokom dopyte, a nízke ceny  pri nízkom dopyte.

FLEXI CENY 2.0

Takto nazval prevádzkovateľ tatranských zjazdoviek model uvedený pre túto sezónu. Flexi cena bude v tomto roku odrážať aj poveternostné podmienky.  Päť cenových hladín je minulosťou, cena sa bude meniť každý deň. TMR túto zmenu komunikuje ako „Absolútnu cenovú flexibilitu smerom hore aj dole“. Flexi ceny sa budú týkať i kamenných podkladní a GOPASS ticket.

Pozor na to, kde platí Váš lístok!

Čítate dobre: to, ako sa strediská v minulosti snažili o univerzálny lístok, ktorý bude platný vo všetkých strediskách, už nebude takou úplnou samozrejmosťou. TMR prichádza s takzvanou „diferenciáciou stredísk“ a to na tri okruhy. V praxi to znamená, že s lístkom zakúpeným pre rezort Jasná si zalyžujete vo všetkých strediskách TMR. S o čosi lacnejším lístkom zakúpeným pre Vysoké Tatry vás turniket pustí v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese. Najlacnejšie lyžovanie bude s lístkom platným len na Štrbskom Plese. Prechod z lacnejšieho strediska do drahšieho bude možný doplatením rozdielu do plnej pultovej ceny skipasu na pokladni.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *