Aktuality

Lyžiarske strediská Jasná a Štrbské Pleso po 110 dňoch opäť otvoria svoje brány


TMR dnes prekvapilo tlačovou správou o obnove lyžiarskej sezóny, s ktorou už asi nikto nepočítal. Po 110 dňoch sa opäť majú spustiť vleky v Jasnej a na Štrbskom Plese. V deň, kedy návštevný poriadok TANAP-u uzatvára doliny pre skialpinistov, TMR informuje, že o týždeň plánuje spustiť lyžiarske vleky. Síce za posledných 72 hodín napadlo v Tatrách až 40cm snehu, slnko už má svoju silu, uvidíme teda, ako sa zámery TMR popasujú so silou prírody.


Viac tlačová správa TMR:

Jarná lyžovačka je tu! Vďaka uvoľneniu preventívnych opatrení sa po 110 dňoch opäť rozbehnú lanovky s lyžiarmi v Jasnej a na Štrbskom Plese. Prvých lyžiarov po nútenej prestávke by lyžiarske strediská prevádzkované spoločnosťou Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) mali privítať už vo štvrtok 22.apríla.

Prvých lyžiarov po nútenej prestávke by lyžiarske strediská prevádzkované spoločnosťou Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) mali privítať už vo štvrtok 22.apríla.

TMR

V najvyššie položených horských strediskách na Slovensku je vďaka priaznivým podmienkam ešte stále dostatok snehu. Keďže COVID automat od budúceho týždňa umožňuje prevádzku lyžiarskych stredísk s výnimkou kabínkových lanoviek, pripravujú v Jasnej a vo Vysokých Tatrách obnovenie prevádzky.

„Lyžiarske strediská Jasná a Štrbské Pleso otvoríme od 22. do 25.apríla 2021. Na lyžovanie bude podľa COVID automatu potrebný negatívny test na COVID-19 nie starší ako 72 hodín, prekrytie dýchacích ciest a dodržiavanie všetkých základných preventívnych pravidiel. Lyžiarske strediská budú podľa záujmu a vhodných podmienok otvorené aj počas ďalšieho víkendu. V prípade ideálneho vývoja okolností dokonca nie je vylúčené ani sprevádzkovanie najvyššie položenej zjazdovky na Slovensku – v Lomnickom sedle,“ prezradil Matej Hulej, manažér obchodu a marketingu TMR na Slovensku.

Prerušená sezóna

Lyžiarsku sezónu v Jasnej otvorili ešte 5.decembra minulého roka, o týždeň na to sa lyžovalo aj na Štrbskom Plese. Od 1.januára však museli všetky strediská na Slovensku aj napriek dodržiavaniu prísnych preventívnych opatrení prevádzku uzavrieť a prevádzkovatelia sprístupnili zjazdovky najmä fanúšikom skitouringu a skialpinizmu. Vďaka priaznivému vývoju v súvislosti s pandémiou COVID-19 a uvoľneniu opatrení sa na zjazdovky môžu na záver sezóny vrátiť aj ostatní lyžiari a snowboardisti.

Možnosti lyžovania v Jasnej

V Jasnej budú od 22.4. v prevádzke iba sedačkové lanovky na severe: 4-sedačka Biela Púť, 4-sedačka Koliesko – Luková, 2-sedačka Rovná Hoľa – Konský Grúň. Otvorené budú zjazdovky Luková – Priehyba, Konský grúň – Luková, Priehyba – Jasná, Rovná hoľa – Priehyba, Majstrovská, Biela púť, Turistická (5a).

Otvorené zjazdovky vo Vysokých Tatrách

Vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese bude dispozícii sedačková lanovka Solisko Express, otvorené budú zjazdovky Solisko, Interski, Esíčko a Turistická. Skipasy budú k dispozícii za flexi ceny – zohľadňovať budú záujem a aktuálne podmienky. Najlepšie ceny skipasov získajú lyžiari pri nákupe online cez
GOPASS.SK. V platnosti budú aj sezónne skipasy Šikovná sezónka.

Už od 21.apríla budú k dispozícii aj výhodné balíky s ubytovaním a skipasmi v cene. Hostia vo Vysokých Tatrách budú môcť využiť služby Hotela FIS na Štrbskom Plese, v Jasnej budú od rovnakého termínu k dispozícii Hotel Pošta a horské chalety Jasná Collection. Ubytovanie bude možné podľa nastavených pravidiel – teda pri nástupe na pobyt bude podmienkou negatívny test na COVID-19 nie starší ako 72 hodín, na jednej izbe max 2 dospelé osoby z jednej domácnosti, stravovanie formou room-service alebo take away, hotelové bazény v zmysle schválených podmienok.

Okrem hotelov v horských strediskách budú od 22.4.2021 otvorené aj ubytovacie kapacity v akvaparku Tatralandia a Vodnom parku Bešeňová – hotel Galéria Thermal Bešeňová a Holiday Village Tatralandia. K dispozícii budú za dodržiavania aktuálnych preventívnych nariadení aj vybrané bazény s okamžitou kapacitou 6 osôb. V prípade voľných kapacít budú môcť akvaparky využiť aj individuálni návštevníci, ktorí sa preukážu negatívnym testom na COVID-19.


Zdroj: TMR

Jasná - mapa
Jasná – mapa

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *