Aktuality

Lyžiarsku sezónu vo Vysokých Tatrách odštartuje Štrbské Pleso

Prvá lyžovačka zimnej sezóny 2022/23 vo Vysokých Tatrách bude už v sobotu 10. decembra. Lyžiari sa môžu tešiť na zjazdovky na Štrbskom Plese.

Vo Vysokých Tatrách začali so zasnežovaním už v treťom novembrovom týždni. Aj keď sa podmienky a predovšetkým teploty priebežne menili, výsledkom sú prvé pripravené zjazdovky.

Lyžiarom sme sľúbili začiatok lyžovačky 10. decembra a svoj sľub chceme dodržať. V prvý deň lyžovačky v novej sezóne budú k dispozícii zjazdovky Interski, Junior a Turistická, na ktorých je do 50cm snehu a vďaka aktuálnej vlne sneženia naďalej pribúda. V prevádzke budú v sobotu vleky a sedačková lanovka Mostíky. Peší návštevníci budú mať k dispozícii aj lanovku na Solisko

riaditeľ strediska Peter Tomko

Ďalšie zjazdovky na Štrbskom Plese budú otvárané priebežne podľa toho, ako sa ich podarí upraviť a vysnežiť.

Najvýhodnejšie ceny skipasov sú k dispozícii v online predpredaji cez gopass.travel v cenách od 27Eur. Skipasy sa predávajú za flexibilné ceny, ktoré sa menia v závislosti od dopytu, vyťaženosti strediska, počasia a ďalších faktorov. Nižšie ceny v online predpredaji v porovnaní s vyššími cenami v kasách v stredisku majú za úlohu motivovať ľudí na nákup online a minimalizovať dlhé rady pred pokladňami pred nástupom na zjazdovku.

Otvorenie sa čoskoro plánuje aj v Tatranskej Lomnici

Už v sobotu 17. decembra je vo Vysokých Tatrách naplánované otvorenie strediska Tatranská Lomnica, najneskôr na sviatky bude v prípade vhodných podmienok otvorená aj Jakubkova lúka v Novom Smokovci.

Zdroj: TMR

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *