Aktuality

Lyžovačka dostala zelenú, Vysoké Tatry otvárajú prvé zjazdovky

Konečne dobré správy! Lyžovačka plná neopakovateľných zážitkov čaká od 11. decembra prvých lyžiarov v Jasnej a na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. Strediská sú pripravené poskytnúť návštevníkom bezpečné zimné zážitky pri dodržaní všetkých nariadených preventívnych opatrení.   

V sobotu otvárame zjazdovky Interski, Junior a Turistická. Ďalšie zjazdovky zasnežujeme. V prevádzke budú vleky a sedačková lanovka Mostíky.

V sobotu otvárame zjazdovky Interski, Junior a Turistická. Ďalšie zjazdovky zasnežujeme. V prevádzke budú vleky a sedačková lanovka Mostíky.

Dušan Slavkovský

Prvá tohtosezónna lyžovačka na Štrbskom Plese bude na troch zjazdovkách.  „V sobotu otvárame zjazdovky Interski, Junior a Turistická. Ďalšie zjazdovky zasnežujeme. V prevádzke budú vleky a sedačková lanovka Mostíky. Do strediska bude premávať bezplatný skibus z centrálneho parkoviska. V Tatranskej Lomnici pripravujeme otvorenie prvých zjazdoviek o týždeň, teda 18. decembra,“ informoval Dušan Slavkovský, riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry. Od 11. decembra si v Tatrách prídu na svoje aj sánkari, pretože okrem pozemnej lanovky na Hrebienok bude v prevádzke aj 2,5 km sánkarská dráha z Hrebienka do Starého Smokovca. V rovnakom režime ako lanovky (OP) a so zníženou kapacitou bude v prevádzke aj Tatranský ľadový dóm inšpirovaný tento rok témou putovania a Katedrálou v Santiagu de Compostella.  

Lyžovačka v Jasnej

V najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku – v Jasnej – budú na otvorenie pripravené prvé zjazdovky na Severe. „Lyžovať budeme na zjazdovkách Biela púť a Jelení grúň, k dispozícii bude aj traverz na Koliesko. V prevádzke budú sedačkové lanovky Biela púť a Záhradky-Priehyba, okrem toho spúšťame aj Twinliner a kabínové lanovky na Chopok ako prepoj severnej a južnej strany. Zároveň pokračujeme v zasnežovaní ďalších zjazdoviek tak, aby sme ich dokázali čo najskôr sprístupniť lyžiarom. Už v nedeľu otvoríme lanovku na Lukovú aj s modrými zjazdovkami na Priehybu. “ informoval riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš.

Novinkou je nový koncept parkovania a posilnenie bezplatnej kyvadlovej dopravy z bezplatného parkoviska v Pavčinej Lehote, ktorá začne premávať od 27.12.

V akom režime budú strediská fungovať?

Všetky lanovky a vleky v strediskách budú aktuálne v prevádzke v režime OP (očkovaní, po prekonaní ochorenia COVID-19), ktorého dodržiavanie bude kontrolovať personál pri predaji skipasov ako aj vstupe do strediska. Pri kabínkových lanovkách bude kapacita obmedzená na 25%. Gastro bude  k dispozícii podľa aktuálnych pravidiel len cez výdajné okienko vo forme take-away. Hotelové prevádzky v Jasnej aj vo Vysokých Tatrách budú k dispozícii od 25. decembra, presné detaily nájde verejnosť na stránke tmrhotels.com.

Skipasy do lyžiarskych stredísk sa predávajú za dynamické ceny. Rovnako ako pri letenkách platí čím skôr kúpiš, tým lacnejšie lyžuješ. Online predpredaj skipasov za najvýhodnejšie ceny je dostupný na gopass.travel.

Zdroj: TMR

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *