Aktuality

Lyžovačka pokračuje v Jasnej aj vo Vysokých Tatrách

Lyžiari majú pred sebou ďalší víkend, ktorý môžu stráviť na lyžiach. Ochladenie a sneženie z uplynulých dní sa postarali o stále dobré podmienky na jarnú lyžovačku. Lyžiarske strediská Jasná a Vysoké Tatry tak na víkend opäť otvárajú brány a predlžujú lyžiarsku sezónu. Navyše – lyžiari môžu na jarnú lyžovačku využiť už aj Gopass Ski sezónku na sezónu 2024/25.

Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovenku – Jasná v Nízkych Tatrách ponúkne lyžiarom upravené trasy na južnej strane Chopku, na ktorých sa nachádza v priemere ešte takmer pol metra snehu. Lyžiari zo severu sa lanovkami môžu vyviezť až na Chopok a následne  využívať zjazdovky Predné a Zadné Dereše až po Kosodrevinu. V prevádzke budú lanovky zo severu aj juhu v priamych líniách na Chopok aj pre turistov.

Vo Vysokých Tatrách bude v prevádzke najvyššie položená zjazdovka v Lomnickom sedle, na ktorej sa nachádza ešte viac ako meter snehu. Aj tam v uplynulých dňoch vďaka ochladeniu pripadlo takmer 20cm nového snehu, ktorý pomôže ešte lepšie pripraviť zjazdovku na víkendovú prevádzku. Lyžiarom aj turistom budú k dispozícii lanovky z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso, v prevádzke bude aj visutá lanová dráha na Lomnický štít. Peší návštevníci Vysokých Tatier môžu na cestách za turistikou využiť aj pozemnú lanovku na Hrebienok a lanovku Solisko Expres na Štrbskom Plese. 

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *