Aktuality

Lyžovačka vo Vysokých Tatrách

Napriek tomu, že zatiaľ je zima na sneh skúpa, vo Vysokých Tatrách sa na svahoch TMR už niekoľko dní lyžuje. Vleky v prevádzke a sneh na trati nájdete na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici.

Od 23.12. je sú pre otestovanie klientom k dispozícii dve mobilné odberové miesta, a to v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese, kde je AG test spoplatnený 10 EUR a je potrebné ho zaplatiť bezhotovostne.

Ako uvádza TMR:

Pri príchode do hotela alebo lyžiarskeho strediska musia byť klienti pripravení preukázať sa potvrdením o negatívnom výsledku testu (antigén, RT-PCR) na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín. Návštevníkom horských stredísk preto v ich vlastnom záujme odporúčame absolvovať takýto test ešte v mieste svojho trvalého bydliska. Po príchode do strediska sa tak budú môcť už bez zdržania venovať lyžovačke a svojmu zimnému pobytu.

V prípade, že bude pobyt klientov vo Vysokých Tatrách dlhší ako 72 hodín, k dispozícii bude viacero odberových miest s dostatočnou kapacitou pre možnosť testovania, alebo môžete využiť komerčné TMR odberové miesta v Tatranskej Lomnici, alebo na Štrbskom Plese.

Predaj skipasov a lístkov na lanovky v strediskách Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso bude možný iba po preukázaní sa potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín alebo negatívnym výsledkom RT- PCR testu nie starším ako 72 hodín. Táto povinnosť sa nevzťahuje na deti do 10 rokov.

V prípade majiteľov sezónnych skipasov alebo skipasov/lístkov na lanovky zakúpených v predpredaji budú náhodné kontroly prebiehať priamo v stredisku. Pri nepreukázaní sa dokladom o negatívnom výsledku antigénového alebo RT- PCR testu nie starším ako 72 hodín bude majiteľovi lístok na lanovky / skipas zablokovaný.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

One thought on “Lyžovačka vo Vysokých Tatrách

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *