Aktuality

Medveď horolezec

Sú miesta, kde by ste medveďa čakali viac a sú miesta, kde by ste ho ani nečakali.

Poľskému turistovi sa podaril majstrovský úlovok, keď odfotil medveďa. Asi si poviete, že fotka medveďa nie je vzhľadom na ich počet vo Vysokých Tatrách až taká rarita, no Poliakovi sa podarilo odfotiť ho tam, kde by ste ho už nečakali.

Návštevník ho totiž „ulovil“ v obedňajšom čase rovno na vrchole Furkotského štítu vo výške 2 404m n.m. Medveď vyšiel z doliny priamo na vrchol. V pozadí vidieť vrchol Hrubého vrchu.

Furkotský štít sa nachádza v blízkosti značkovaného turistického prechodu medzi Mlynickou a Furkotskou dolinou. V minulosti viedol značkovaný chodník v tesnej blízkosti štítu cez Bystré sedlo. Neskôr bol chodník v svojej záverečnej časti preložený do Bystrej lávky, ktorá ponúkala síce technicky náročnejší, ale bezpečnejší terén.

Na fotografii je šípkou označený vrchol Furkotského štítu. Bystrá sedlo sa nachádza vľavo od vrcholu. Ešte viac vľavo Bystrá lávka, do ktorej vedie od Capieho plesa turistický chodník.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *