Aktuality

Na čo sa tešiť toto leto vo Vysokých Tatrách?

Horské stredisko Vysoké Tatry odštartovalo letnú turistickú sezónu symbolicky spustením člnkovania na Štrbskom Plese v piatok 21. júna. Okrem člnkovania sú návštevníkom Vysokých Tatier k dispozícii lanovky a atrakcie vo všetkých strediskách – Starý Smokovec, Štrbské Pleso aj v Tatranskej Lomnici. „V letnej sezóne sú dni dlhšie a tak aj prevádzková doba lanoviek je predĺžená. Napríklad pozemná lanovka na Hrebienok, čo je obľúbená križovatka turistických trás, začína prevádzku už od 8:00 a premáva až do 18:30. V praxi to znamená, že turisti majú viac času na túry resp. majú istotu, že pri návrate z túry môžu využiť dopravné zariadenie na jednoduchší návrat,“ informoval Dušan Slavkovský, riaditeľ strediska Vysoké Tatry. Predĺženú prevádzkovú dobu majú aj lanovky na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici, presné prevádzkové časy nájde verejnosť na našom webe. Turistické ciele si návštevníci Vysokých Tatier môžu vyberať od vodnej hladiny až po tatranské vrcholy, od člnkovania na hladine Štrbského plesa až po napríklad výlet lanovkou na Lomnický štít. Keďže kapacita lanovky na Lomnický štít je limitovaná, v pekných slnečných dňoch môže byť dostupnejšou alternatívou výlet najvyššie položenou sedačkovou lanovkou na Slovensku – do Lomnického sedla a odtiaľ pešou prechádzkou na Veľkú Lomnickú vežu.

V horskom stredisku Vysoké Tatry sa v lete môžu návštevníci tešiť na tieto atraktívne aktivity: 

  • Tatranská divočina –vzdelávacia hra a veľká letná súťaž o atraktívne ceny pre malých aj veľkých návštevníkov spájajúca objavovanie tatranských zákutí so súťažnými úlohami,
  • Benátska noc (20.7.) – magické podvečerné podujatie na Štrbskom Plese spojené s člnkovaním, kultúrnym programom a dobrým jedlom.
  • Medvedie dni (27.-28.7.) – zábavno-vzdelávací festival pre malých aj veľkých milovníkov tatranskej fauny a flóry plný divadelných vystúpení a zábavných hier,
  • Orlíkovo – detské ihrisko na Štrbskom Plese,
  • člnkovanie na Štrbskom plese – k dispozícii je spolu 22 člnov, medzi nimi štýlové drevené pramice, svadobný čln alebo aj čln s preskleným dnom, 
  • horské káry -adrenalínová jazda po 3-km dlhej trati zo Štartu do Tatranskej Lomnice,
  • Hrebienokinteraktívna galéria svetla Kvantarium, Príjemná zóna – expozícia drevených sôch a náučných tabúľ o tatranskej faune a flóre doplnená pohodlnými ležadlami.
  • Skalnaté Pleso – Svištia skala – prvá z atrakcii vznikajúceho detského ihriska.
  • Galéria Encián na Skalnatom Plese – výstava výtvarníčky Kris Sagan pre veľkých aj malých milovníkov umenia – obrazy pred návštevníkmi vďaka mobilnej aplikácii dokážu ožiť a priniesť nečakané zážitky.

Leto by malo byť v prvom rade o dovolenke a zážitkoch. V našich strediskách vo Vysokých Tatrách aj na Liptove vieme v lete vyskladať takú ponuku, že si na svoje prídu prakticky  všetky vekové kategórie bez ohľadu na počasie. A o tom to je. Aby sa klient, ktorý sa rozhodne pre dovolenku v horách alebo vodnom parku, ani chvíľu nenudil a prežil aj na Slovensku dovolenku, ktorú si rád v budúcnosti zopakuje. Napríklad už v zime,“ doplnil Igor Rattaj, predseda predstavenstva TMR, a.s.

Zdroj: TMR

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *