Aktuality

Novinky Zimy 2009-2010 v Tatrách

S nadchádzajúcou zimnou sezónou prichádajú aj novinky prevádzkovateľov služieb v tatranskom regióne. Vyzerá to tak, že sa máme naozaj na čo tešiť:

PARK SNOW – Štrbské Pleso prichádza s možnosťou využitia lyžiarskeho skipasu v ktoromkoľvek zo svojich stredísk, teda Rača, Donovaly, Štrbské Pleso. Novinkou je aj zvýhodnený 10-dňový prenosný skipas. Všeobecne boli v rámci strediska znížené ceny a to v priemere o 15%. Lyžiara isto zaujme aj štatistika prelyžovaných kilometrov o ktorej budú informovať turnikety. Pokiaľ si zakúpite 5, 6 alebo 7-dňový lyžiarsky lístok, v cene je zahrnuté aj večerné lyžovanie. Ideálnym darčekom pod vianočný stromček sa javia hodinky Swatch SnowPass v cene 308 EUR, ktoré v sebe skrývajú čip s celorsezónnou permanentkou a zároveň umožňujú prechod turniketom bez lístka. Novinkou strediska je práve dostavovaná nová 6-sedačka, ktorá prispeje svojou prepravnou kapacitou 1200 osôb za hodinu ku opäť vyššiemu štandardu strediska. Na zjazdovky Štrbského Plesa sa teší 15 nových snežných diel, nové Inforcentrum blízko areálu mostíkov, detský kútik Milka, vedľa budovy horskej služby.

Letisko POPRAD-TATRY sa tento rok bude pýšiť najvyšším počtom pravidelných liniek vo svojej histórii. Lietať sa bude okrem Bratislavy do Londýna, Bazileja, Bruselu, Varšavy, Dublinu a Manchesteru.

AQUACITY Poprad na sezónu znižuje ceny. Od 26.decembra je pre deti prichystaný animačný program. Kto má záujem stráviť sivestrovský večer v priestoroch AQUACITY, či už v obleku alebobazéne, môže si už teraz zakúpiť lístky v predpredaji za zvýhodnené ceny už od 45 EUR.

Lyžiarske stredisko Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica, Starý Smokovec pripravilo večerné atrakcie od nočných funtools až po degustácie vína. V hlavnej sezóne bude opäť medzi Starým Smokovcom a Tatranskou Lomnicou premávať skibus. Rovnako aj medzi Starou Lesnou a Tatranskou Lomnicou. Novinkou je aj 6-dňový skipas, ktorý budú môcť lyžiary vužiť nie len v stredisku Tatranská Lomnica, ale aj na Štrbskom Plese v PARKU SNOW.

3.12. bude spustený Kempinski hotel na Štrbskom Plese spustený do ostrej prevádzky a o deň neskôr by sme mali už cestovať do Tatier opäť kratšie, pretože 4.12. je plánované otvorenie tunela Bôrik severnej dialnice D1 pri Svite.

Tešíme sa na prvý sneh 🙂

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *