Aktuality

Pietna spomienka – Symbolický cintorín

31.10.2009 predpoludním sa v Mengusovskej doline opäť rozozvučal zvon z kaplnky na Symbolickom cintoríne, kde si prišli turisti, horolezci a lyžiari spolu s pracovníkmi Tatranského národného parku a Horskej služby uctiť obete Vysokých Tatier tak ako hovorí motto Symbolického cintorína Mŕtvym na pamiatku a živým pre výstrahu.

Prítomným sa v mene štátnych lesov prihovoril Ing. Marián Šturcel. Predseda Tatranskej horskej služby – dobrovoľného zboru PaedDr. Jaroslav Švorc pripomenul 13 obetí Vysokých Tatier v roku 2009, čím sa zvýšil celkový počet obetí na 1110. Spolu so zástupacami poľskej horskej služby TOPR si prítomní uctili pamiatku Piotra Morawskeho, ktorý tento rok zahynul v Nepale ako aj nešťastné 30. výročie pádu vrtuľníka v Mlynickej doline.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *