Aktuality

Od dnešného dňa v Tatrách s prísnejšími opatreniami

Dnešným dňom prechádzajú Vysoké Tatry do červenej fázy varovania podľa COVID automatu.

Najviac sa opatrenia dotknú kabínkových lanoviek v Tatranskej Lomnici, pri ktorých prevádzkovateľ pristupuje k obmedzeniu počtu osôb v kabínke na 50% alebo na členov jednej domácnosti.

Preprava v kabínkových lanovkách bude v režime KOMPLETNE ZAOČKOVANÍ, pričom toto opatrenie sa netýka detí do 12 rokov. Splnenie tejto podmienky sa bude kontrolovať pri nákupe lístkov ako aj pred nástupom do kabínkových lanoviek. Povinnosťou je tiež prekrytie dýchacích ciest počas cesty lanovkou ako aj v interiéri respirátorom FFP2.

Opatrenia a gastro

V gastronomických prevádzkach TMR ostáva naďalej v režime OTP s tým, že na dvoch miestach – na Hrebienku a na Skalnatom Plese ponecháva dve oddelené terasy s okienkovým predajom bez stolov k dispozícii pre všetkých, teda v režime ZÁKLAD. Od príchodu pandémie sa naďalej vo zvýšenej miere dezinfikuje kabínkové lanovky nielen dezinfekčnými prostriedkami ale aj špeciálnymi lampami.

Jednoducho snažíme sa urobiť všetko preto, aby sme ľuďom zabezpečili maximum možných služieb a zároveň im dopriali možnosť bezpečne si v horách oddýchnuť,“ informoval riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *