Aktuality

Od zajtra otvorené Lomnické sedlo

Zjazdovka z Lomnického sedla (2190 m n.m.) je najvyššia položená a najstrmšia zjazdovka vo Vysokých Tatrách. Aj napriek tomu, že v uplynulých dňoch prevádzkovateľ strediska vyvinul maximálne úsilie na jej sprevádzkovanie, lyžiari museli ešte chvíľu počkať. Z dôvodu zrážok, ale hlavne silného vetra, ktorý by mohol znemožniť vývoz lyžiarov na Skalnaté Pleso, sa populárna zjazdovka otvorí až zajtra, teda piatok 7.mája 2021.

Ak počasie vydrží, bude víkendová lyžovačka v Lomnickom sedle peknou bodkou za touto zvláštnou lyžiarskou sezónou,“ informoval riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Okrem dvojsedačky do Lomnického sedla budú od 7. mája v Tatranskej Lomnici uvedené do prevádzky aj kabínkové lanovky Tatranská Lomnica – Štart, Štart – Skalnaté pleso a Skalnaté pleso – Lomnický štít. Predaj lístkov na lanovku na Lomnický štít je kvôli preventívnym opatreniam možný iba pre 1 rodinu alebo členov jednej domácnosti. Presné podmienky nájde verejnosť na stránke www.vt.sk. Spolu s prevádzkou lanovky na Lomnický štít bude od
uvedeného termínu k dispozícii aj ubytovanie Noc na Lomnickom štíte.

Do nedele 9.5.2021 je v prevádzke aj lyžiarske stredisko Štrbské Pleso vo Vysokých Tatrách a lyžiarske stredisko Jasná.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *