Aktuality

Lyžovaka v Tatrách pokračuje, pribudnú kabínkové lanovky i Lomnický štít

Lyžiarske strediská Jasná a Štrbské Pleso vo Vysokých Tatrách pokračujú v prevádzke až do 9. mája. Už od utorka 4. mája sa navyše vďaka uvoľneniu preventívnych opatrení rozbehnú aj kabínkové lanovky, ktoré rozšíria možnosti pre lyžiarov aj peších návštevníkov oboch horských stredísk.

Ešte stále veľmi dobré podmienky na jarnú lyžovačku, záujem lyžiarov a najnovšie aj ďalšie uvoľnenie preventívnych opatrení spôsobili, že lyžiari si môžu sezónu predĺžiť vo Vysokých Tatrách a aj v najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku – v Jasnej. Do prevádzky sa dostanú aj kabínkové lanovky, ktoré môžu podľa aktuálnej vyhlášky prepravovať v jednej kabínke max. 1 osobu alebo členov jednej domácnosti.

Lyžovačka v Jasnej

Stredisko Jasná spustí od utorka 4. mája do prevádzky kabínkové lanovky na juhu i na severe, čo umožní nastupovať na lyžovačku alebo aj turistiku z Horehronia aj z Liptova. „Otvorené budú nástupné body Biela Púť a Krupová. Získame tak nielen prepojenie juhu so severom, ale doprajeme lyžiarom aj možnosť vychutnať si ešte stále perfektné podmienky aj v najvyšších častiach Chopku.
Na juhu plánujeme upraviť zjazdovku na Zadných Derešoch a traverz na Kosodrevinu, na severe k otvoreným zjazdovkám pribudne trasa z Chopku na Konský grúň,“ informoval manažér strediska Jiří Trumpeš. V Jasnej budú od 4. mája v prevádzke: kabínkové lanovky Priehyba – Chopok, Krupová – Kosodrevina, Kosodrevina – Chopok, vláčik Jasná – Priehyba, 4-sedačka Biela Púť, 4-sedačka Jasná – Luková.

Vo Vysokých Tatrách pribudne k Solisku aj Tatranská Lomnica

Vo Vysokých Tatrách pokračuje v prevádzke lyžiarske stredisko na Štrbskom Plese, kde bude k dispozícii sedačkové lanovky Solisko Express, Furkota a lyžiarsky vlek Junior.

Pozornosť fanúšikov lyžovania sa upiera aj na ikonické Lomnické sedlo a najvyššie položenú zjazdovku na Slovensku. „Určite by sme ho veľmi radi spustili do prevádzky, uvidíme však, čo s prírodným snehom urobí víkendové oteplenie. Každopádne – ak sneh vydrží a bude ho možné upraviť, v utorok 4.mája by sme zjazdovku v sedle chceli otvoriť,“ hovorí riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský. V prípade, že prevádzka Lomnického sedla nebude možná, lanovky v Tatranskej Lomnici sa rozbehnú až v piatok 7. mája 2021.

Od tohto termínu bude možné dostať sa lanovkou až na Lomnický štít. Predaj lístkov na lanovku na Lomnický štít je kvôli preventívnym opatreniam možný iba pre 1 rodinu alebo členov jednej domácnosti. Presné podmienky nájde verejnosť na stránke www.vt.sk.

V stredisku Tatranská Lomnica by v prípade spustenia prevádzky mali byť k dispozícii kabínkové lanovky Tatranská Lomnica – Štart, Štart – Skalnaté pleso, Skalnaté pleso – Lomnický štít (od 7. 5.), 2-sedačka Skalnaté pleso – Lomnické sedlo (iba pre lyžiarov, pre peších turistov až od 15. 6. ). V Starom Smokovci ostáva v prevádzke pozemná lanovka na Hrebienok, kde je k dispozícii aj Tatranský ľadový dóm. Všetky lanovky v strediskách budú v prevádzke podľa záujmu a snehových podmienok, aktuálne informácie nájde verejnosť na stránke stredísk vt.sk, jasna.sk alebo v aplikácii Gopass.


V utorok 4. 5. a v sobotu 8. 5. bude na Štrbskom Plese a v Jasnej k dispozícii aj ranný fresh track.

Zdroj: TMR

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *