Aktuality

Lyžiarske strediská Štrbské Pleso a Jasná v prevádzke aj na budúci týždeň, otvára sa aj Tatranský ľadový dóm

Jarná lyžovačka v Jasnej a na Štrbskom Plese štartuje už 22.apríla. V strediskách spustia pri znovuotvorení okrem plánovaných aj ďalšie lanovky,
aby vytvorili čo najviac nástupných bodov na zjazdovky a ponúkli lyžiarom príjemnú a bezpečnú lyžovačku.

Na základe priaznivého vývoja pandemickej situácie, uvoľnenia protipandemických opatrení a dobrých snehových podmienok, otvárajú lyžiarske strediská Štrbské Pleso a Jasná prevádzku od 22. apríla 2021. „Pre lyžiarov máme hneď niekoľko dôležitých informácií. Pri obnovení prevádzky dopĺňame proti pôvodnému plánu ďalšie lanovky a nástupné body v strediskách Jasná a Štrbské Pleso tak, aby bol zabezpečený čo najväčší rozptyl a pohodlie lyžiarov.

Strediská budú pokračovať v prevádzke aj budúci týždeň

Strediská budú pokračovať v prevádzke aj budúci týždeň – lanovky budú v prevádzke v závislosti od snehových podmienok a záujmu lyžiarov. Tí by nemali zabudnúť, že potvrdenia o negatívnom výsledku antigénového alebo RT-PCR testu na ochorenie COVID-19, ktorým sa musia preukázať v stredisku, nesmie byť staršie ako 48 hodín, čo je zmena oproti pôvodnej informácii z COVID-automatu. Táto povinnosť neplatí pre deti do 10 rokov,“ informoval Matej Hulej, manažér obchodu a marketingu TMR na Slovensku.

Bez negatívneho výsledku antigénového alebo RT-PCR testu to nepôjde. Test nesmie byť starší ako 48 hodín.

V Jasnej len sedačkové lanovky

V Jasnej budú od 22.4. do 25.4. v prevádzke iba sedačkové lanovky na severe. Okrem už skôr avizovaných: 4-sedačky Biela Púť, 4-sedačky Koliesko – Luková a 2-sedačky Rovná Hoľa – Konský Grúň budú v prevádzke aj 6-sedačkové lanovky Lúčky – Vyhliadka a Záhradky – Rovná hoľa. Od pondelka 26.4. podľa záujmu a snehových podmienok.

TMR Štrbské Pleso
TMR Štrbské Pleso

Štrbské Pleso bude lyžovať i na Furtkote

Na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách bude okrem lanovky Solisko Express v prevádzke aj lanovka Furkota, pre najmenších bude k dispozícii vlek Junior. Vo vybraných dňoch bude v strediskách k dispozícii aj ranný freshtrack. Od pondelka 26.4. budú lanovky v prevádzke podľa záujmu a snehových podmienok.

Tatranská Lomnica bez vlekov

Kto dúfal, že si zalyžuje aj v Tatranskej Lomnici, dúfal márne. Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica ostáva mimo prevádzky.

V Jasnej budú otvorené klientske centrá na Biela púť, Záhradky a Lúčky, na Štrbskom Plese
klientske centrum pod mostíkmi.

Tatranský ľadový dóm opäť otvorený

Ďalšou novinkou je znovuotvorenie Tatranského ľadového dómu na Hrebienku vo Vysokých Tatrách. „Od 22.4. ho otvárame opäť za dodržania prísnych preventívnych opatrení vrátane obmedzenej kapacity. Jedinečná stavba z 225 ton ľadu znázorňuje Chrám Kristovho Vzkriesenia z Petrohradu,,“ doplnil manažér strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský. V prevádzke bude aj pozemná lanová dráha na Hrebienok.


Na webovej stránke stredísk jasna.sk a vt.sk je aktualizovaný zoznam všetkých funkčných mobilných odberových miest, ktoré môžu návštevníci využiť aj priamo na Štrbskom Plese či pri vstupe do Demänovskej doliny.

Vo Vysokých Tatrách bude od stredy 21.4.2021 otvorený Hotel FIS na Štrbskom Plese, v Jasnej od rovnakého dátumu Hotel Pošta a horské Chalets Jasná Collection – vo všetkých prípadoch aj s výhodnými balíkmi s ubytovaním a skipasmi v cene. Pri ubytovaní sa musí každá osoba preukázať potvrdením o negatívnom výsledku antigénového alebo RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín, pričom táto povinnosť neplatí pre deti do 10 rokov.

Ubytovacie zariadenia budú poskytovať služby rovnako ako lyžiarske strediská pri dodržiavaní všetkých aktuálnych preventívnych nariadení.

Zjazdovky ostávajú otvorené aj pre skialpinistov, ktorí by sa mali riadiť aktuálnymi prevádzkovými pravidlami v stredisku. Vo Vysokých Tatrách sú už od 15.apríla v zmysle Návštevného poriadku TANAP-u uzatvorené vyhradené skialpové areály vo voľnom teréne, v zmysle Návštevného poriadku NAPANT sú jestvujúce areály na Chopku dostupné do 30.apríla.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *