Aktuality

Odmena nielen pre jednotkárov

Určite najobľúbenejším obdobím školákov sú letné prázdniny, ale aj posledný mesiac v škole vie byť pre deti zábavou. Stačí si vybrať zaujímavý školský výlet. Tradične k najobľúbenejším miestam patria Tatry a okolie. Každý rok vo Vysokých Tatrách trávia školské výlety tisícky detí. Aj tento rok naše veľhory lákajú najmä na kultúru, hory, vodu a iné atrakcie…

Koniec školského roka prináša jedno- a viacdňové školské výlety. Je obdobím, kedy si deti so školským kolektívom majú možnosť užiť príjemné chvíle, spoznať nové veci, nové miesta, zabaviť sa, byť odmenení za veľa dní, týždňov a mesiacov v školskej lavici. Už niekoľko rokov patria k najatraktívnejším výletom v Tatrách návštevy akvaparku ako aj výlety lanovkami na hory.

Zaujať školákov nie je vždy jednoduché. Tatranci majú napriek tomu už dlhoročný, osvedčený recept na všetkých „malých nezbedníkov“. „Obdobie školských výletov som mala aj ja vždy veľmi rada. O to viac ma teší, keď práve Vysoké Tatry ponúkajú deťom mnohé atrakcie a patria z pohľadu výletov k najobľúbenejším na Slovensku. Z tých najzaujímavejším tipov spomeniem návštevu nádhernej časti Popradu, kde to dýcha históriou v každom rohu, teda Spišskej Soboty, či návštevu múzea TANAPu, kde si okrem miestnych prírodných krás a zvierat môžu školáci pozrieť aj kroje a pomôcky, ktoré používali kedysi pri práci tunajší predkovia. Spomeniem tiež návštevu Botanickej záhrady, jedinej sprístupnenej jaskyne vo Vysokých Tatrách, Belianskej jaskyne, zábavu v akvaparku, či spoznávanie prírody vďaka lanovkám po Tatrách, najmä sa jedná o lokality Hrebienok a Skalnaté pleso“, povedala Lenka Maťašovská výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

„Je jedno či je dieťa jednotkár, alebo zberateľ širšej škály známok. Akvapark je výborný program pre každého žiaka, či študenta. Okrem výbornej zábavy pre samotné deti, dbáme aj na maximálnu bezpečnosť, takže na každých 10 detí je jeden učiteľský dozor len za desať centov,“ konštatuje riaditeľ Aquacity Poprad Richard Pichonský.

Tatranci nenechali ani tento rok nič na náhodu a možnosti na školské výlety sú široké. Očakávajú opäť tisícky spokojných školákov, nakoľko aj ceny výletov sú pre peňaženky rodičov veľmi priaznivé.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *