Aktuality

Putovný pohár „Hoteliera roka“ prišiel do Vysokých Tatier

Putovný pohár „Hoteliera roka“ prišiel do Vysokých Tatier

Hotelierkou roka sa podľa odborného rozhodnutia Zväzu hotelov a reštaurácií SR stala riaditeľka Wellness Hotela Borovica**** zo Štrbského Plesa, Daniela Kordová. Hodnotenie „hotelier roka“ vychádza v prvom rade z ekonomických výsledkov dosiahnutých za hodnotený rok. Súťaž je ocenením hotelierov a hotelierok, ktorí dosahujú vo svojich zariadeniach výborné výsledky. Pozitívne je, že Vysoké Tatry mali v prvej desiatke zariadení až štyroch svojich zástupcov.

Prestížne ocenenie hotelierka roka získala Daniela Kordová spomedzi 72 hotelierov z členskej základne Zväzu hotelov a reštaurácií SR (ZHSR). Toto ocenenie získala na základe ukazovateľov výkonnosti hotela. Základné kritériá boli ekonomické – ročný obrat, využitie izbovej kapacity, RevPAR (tržba na disponibilnú izbu) a SpendPAR (tržba na disponibilnú stoličku). Všetky ukazovatele sú bodované a vznikne tak rebríček tých najlepších, kde zaslúžene tentokrát zvíťazila riaditeľka Wellness Hotela Borovica****.

„Toto ocenenie si mimoriadne cením najmä preto, že prišlo do Vysokých Tatier, ktoré zažívajú opätovný „boom“ z hľadiska domáceho cestovného ruchu a získala som ho ako tunajšia rodáčka. Kvalita hotela musí byť posudzovaná z viacerých hľadísk a ak sa spojí dobrá ekonomika a kvalitné služby, vtedy je to „to najlepšie spojenie“. Za veľmi dôležitý považujem pomer ceny a kvality,“ povedala Daniela Kordová, riaditeľka Wellness Hotela Borovica****.

„Vo Vysokých Tatrách kladieme dôraz na kvalitné služby a aktívne pracujeme na tom, aby sme Tatrám už definitívne zlepili nálepku ovplyvnenú nie najlepšími službami z minulosti. Znakom toho, že sa nám darí je aj to, že na pomyselný Olymp slovenských hotelierov zasadla naša hotelierka a zároveň sme v prvej desiatke mali ešte ďalšie tri hotely – Hotel Kontakt zo Starej Lesnej, Grandhotel Praha z Tatranskej Lomnice a tiež Hotel Golf International z Veľkej Lomnice“, povedala Lenka Maťašovská výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Za povšimnutie určite stojí aj ten fakt, že až šesť z ekonomicky najúspešnejších slovenských hotelov vedú ženy a týka sa to aj najlepších tatranských hotelov.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *