Rusi preverovali služby v Tatrách

Tatranci chcú pritiahnuť do regiónu viac návštevníkov z Ruskej federácie. Aj preto 5.4.2013 podpísali zástupcovia Vysokých Tatier v Jekaterinburgu s predstaviteľmi mesta Memorandum o spolupráci a teraz 19.-21.4. privítali zástupcov tamojšieho združenia cestového ruchu na tatranskej pôde. Rusi vyskúšali služby v zariadeniach cestovného ruchu pričom neskrývali nadšenie. Tatranci veria, že ruská klientela si k nim nájde cestu nielen počas tzv. Zlatého týždňa, ale počas celého roku.

V prvý aprílový piatok zástupcovia Mesta Vysoké Tatry a Mesta Jekaterinburgu podpísali v Jekaterinburgu memorandum o spolupráci. No a uplynulý víkend si za účasti partnerov z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry vyskúšali služby cestovného ruchu v Tatrách na vlastnej koži zástupcovia Uralského Združenia cestovného ruchu z Jekaterinburgu.

Dôvodom návštevy nebolo len partnerské „pobratanie sa“, ale najmä snaha Tatrancov v čo najlepšom svetle ukázať a odprezentovať ponuku najmenších veľhôr sveta. A to, že najmenšie neznamená rozhodne málo potvrdili ruskí partneri nadšenými výrazmi aj slovami chvály. „O Tatrách som mal len málo informácii, moje očakávanie neboli preto veľké. O to viac ma prekvapilo, že na tak malom území to atrakciami doslova kypelo. Uchvátilo ma, že sa u vás ešte v tomto čase lyžuje a keďže milujem dobré jedlo, tak kulinárske špeciality, ktoré som vyskúšal v tunajšej tradičnej kolibe ma dostali už úplne,“ povedal účastník návštevy, šéf Asociácie turizmu Michail Malcev.

„Ak chceme, aby k nám klienti z Jekaterinburgu chodievali je nutné doriešiť infraštruktúru, bez priameho leteckého spojenia to jednoducho nepôjde. Už v priebehu najbližšieho mesiaca by mali prebiehať rokovania s leteckými spoločnosťami. Sme optimisti, veríme že sa podarí ďalší krok a v zime privítame vo Vysokých Tatrách prvých návštevníkov z tejto oblasti,“ povedala Lenka Maťašovská výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Uralské združenie ma vyše 1 000 členských cestovných kancelárií. Mesto Jekaterinburg má so svojimi 1,4 miliónmi obyvateľov a mierou nezamestnanosti len 0,46% pre Vysoké Tatry obrovský potenciál.

Účastníci infocesty z Jekaterinburgu počas uplynulého víkendu navštívili Aquacity v Poprade, kde si pozreli aj špeciálne pripravenú laser show s témou Slovensko, navštívili lyžiarske stredisko v Tatranskej Lomnici, vyviezli sa na Lomnický štít odkiaľ mali vďaka výbornej viditeľnosti skvelé výhľady do okolia. V tunajšom music clube s reštauráciou Humno si vychutnali zábavu, ktorú ruská klientela vždy rada počas dovoleniek vyhľadáva. Najmä dámy ocenili kvalitné wellness služby tunajších hotelov. Nepozabudlo sa ani na tradičnú slovenskú kuchyňu a v kolibe Patria na Štrbskom Plese vyskúšali halušky, pirohy, zabíjačku, pečené rebrá, ako aj domáce šúľance a pirohy s makom, orechmi, či praženou strúhankou. Skvelú atmosféru dotvorila tiež živá hudba.

Tatranci veria, že slovenské veľhory aj vďaka podobným aktivitám už nebudú zaujímavé pre ruských turistov len počas „Zlatého týždňa“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X