Aktuality

Rusi preverovali služby v Tatrách

Tatranci chcú pritiahnuť do regiónu viac návštevníkov z Ruskej federácie. Aj preto 5.4.2013 podpísali zástupcovia Vysokých Tatier v Jekaterinburgu s predstaviteľmi mesta Memorandum o spolupráci a teraz 19.-21.4. privítali zástupcov tamojšieho združenia cestového ruchu na tatranskej pôde. Rusi vyskúšali služby v zariadeniach cestovného ruchu pričom neskrývali nadšenie. Tatranci veria, že ruská klientela si k nim nájde cestu nielen počas tzv. Zlatého týždňa, ale počas celého roku.

V prvý aprílový piatok zástupcovia Mesta Vysoké Tatry a Mesta Jekaterinburgu podpísali v Jekaterinburgu memorandum o spolupráci. No a uplynulý víkend si za účasti partnerov z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry vyskúšali služby cestovného ruchu v Tatrách na vlastnej koži zástupcovia Uralského Združenia cestovného ruchu z Jekaterinburgu.

Dôvodom návštevy nebolo len partnerské „pobratanie sa“, ale najmä snaha Tatrancov v čo najlepšom svetle ukázať a odprezentovať ponuku najmenších veľhôr sveta. A to, že najmenšie neznamená rozhodne málo potvrdili ruskí partneri nadšenými výrazmi aj slovami chvály. „O Tatrách som mal len málo informácii, moje očakávanie neboli preto veľké. O to viac ma prekvapilo, že na tak malom území to atrakciami doslova kypelo. Uchvátilo ma, že sa u vás ešte v tomto čase lyžuje a keďže milujem dobré jedlo, tak kulinárske špeciality, ktoré som vyskúšal v tunajšej tradičnej kolibe ma dostali už úplne,“ povedal účastník návštevy, šéf Asociácie turizmu Michail Malcev.

„Ak chceme, aby k nám klienti z Jekaterinburgu chodievali je nutné doriešiť infraštruktúru, bez priameho leteckého spojenia to jednoducho nepôjde. Už v priebehu najbližšieho mesiaca by mali prebiehať rokovania s leteckými spoločnosťami. Sme optimisti, veríme že sa podarí ďalší krok a v zime privítame vo Vysokých Tatrách prvých návštevníkov z tejto oblasti,“ povedala Lenka Maťašovská výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Uralské združenie ma vyše 1 000 členských cestovných kancelárií. Mesto Jekaterinburg má so svojimi 1,4 miliónmi obyvateľov a mierou nezamestnanosti len 0,46% pre Vysoké Tatry obrovský potenciál.

Účastníci infocesty z Jekaterinburgu počas uplynulého víkendu navštívili Aquacity v Poprade, kde si pozreli aj špeciálne pripravenú laser show s témou Slovensko, navštívili lyžiarske stredisko v Tatranskej Lomnici, vyviezli sa na Lomnický štít odkiaľ mali vďaka výbornej viditeľnosti skvelé výhľady do okolia. V tunajšom music clube s reštauráciou Humno si vychutnali zábavu, ktorú ruská klientela vždy rada počas dovoleniek vyhľadáva. Najmä dámy ocenili kvalitné wellness služby tunajších hotelov. Nepozabudlo sa ani na tradičnú slovenskú kuchyňu a v kolibe Patria na Štrbskom Plese vyskúšali halušky, pirohy, zabíjačku, pečené rebrá, ako aj domáce šúľance a pirohy s makom, orechmi, či praženou strúhankou. Skvelú atmosféru dotvorila tiež živá hudba.

Tatranci veria, že slovenské veľhory aj vďaka podobným aktivitám už nebudú zaujímavé pre ruských turistov len počas „Zlatého týždňa“.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *