Aktuality

Piesočnatá pláž pod Tatrami

21.júna Tatry odhalili ďalšie letné prekvapenie v podobe prvej mestskej piesočnatej pláže v popradskom AquaCity. Od 21.6.2014 je otvorená denne 17,00 – 22,00 hod.. Tatranský aquapark oslávi toto leto už svoju desiatu sezónu. Z pôvodom mestskej plavárne sa za toto obdobie vypracoval až na najnavštevovanejší aquapark na Slovensku.

Donedávna boli aquaparky len o bazénoch a tobogánoch, ale nový vietor priniesol pod Tatry tie najvychytenejšie trendy zo sveta. Detský bazén so slanou vodou a množstvom atrakcií otvorili len nedávno a na štart letne sezóny k nemu pribudla aj originálna mestská pláž s morským pieskom.

„Na „City pláži“ čaká všetkých horúci morský piesok, karibský bar, ležadlá a slnečníky a večerný program. Ak niekedy v Poprade aj bola nuda, tak definitívne skončila, na všetkých čaká vodopád atrakcií a aktivít. A to všetko iba tri eurá“, povedal Richard Pichonský, podpredseda predstavenstva Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry a riaditeľ AquaCity Poprad.

Mestská pláž je súčasťou komplexu letných atrakcií, ktoré tvoria zábavná FUN ZÓNA s detskými ihriskami, nafukovadlami a adrenalínovou zábavou, ŠPORT ZÓNA, kde návštevníci nájdu ihriská na plážový volejbal a futbal či fitnes zariadenia. V oddychovej tzv. CHILL OUT ZÓNE zasa láka tatranský „Karibik“ so spomínaným morským pieskom a barom plným exotických nápojov.

„Kúpanie, zábava aj relax v aquaparku patrí k jedných z najžiadanejších atrakcií v lete. Tatry už roky nie sú len o turistike, ale o aktívnom oddychu na horách či už s bicyklom, turistickými topánkami alebo plavkami. K tomu patrí výborné jedlo, zábavné aj vzdelávacie atrakcie pre deti aj dospelých, atraktívne podujatia a mnoho iného, stačí sa presvedčiť už toto leto“, povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Horúce letné osvieženie a morská atmosféra pod najvyššími horami, znie to možno neuveriteľne, ale od zajtra je to popradská realita.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *