Aktuality

Podtatranské obce a podnikatelia v cestovnom ruchu spájajú svoje sily

V pondelok 28.2.2012 v popoludňajších hodinách sa v priestoroch Centra rozvoja turizmu PSK pre oblasť Vysokých Tatier uskutočnilo ustanovujúce valné zhromaždenie oblastnej organizácie cestovného ruchu s názvom „Vysoké Tatry – Podhorie“.

Svoje sily v prvej fáze spojilo sedem podtatranských obcí – Veľká Lomnica, Stará Lesná, Nová Lesná, Veľký Slavkov, Mlynica, Štôla a Liptovská Teplička, dva podnikateľské subjekty a Združenie cestovného ruchu zo Starej Lesnej.

Nová organizácia je otvorená pre pristupovanie ďalších obcí, podnikateľov a ich združení v podtatranskom regióne a je otvorená aj pre neziskové organizácie. Dlhodobým záujmom je postupne prepojiť ponuku služieb a atraktivít obcí v celej podhorskej oblasti pod Vysokými Tatrami. OOCR Vysoké Tatry – Podhorie deklaruje svoj záujem koordinovať svoju činnosť s ďalšími obdobnými organizáciami v celom Tatranskom regióne s perspektívou postupnej integrácie do silnejšej spoločnej regionálnej organizácie pre koordináciu celej destinácie.

Cieľom rozvoja spolupráce s malými podnikateľmi je prepojiť miestne služby a atraktivity podtatranského vidieka do ucelenejšej a zaujímavejšej ponuky aj formou podpory zakladania miestnych/obecných organizácií – združení podnikateľov. Rozvoj lokálnej a regionálnej spolupráce dokáže lepšie spropagovať miestne zaujímavosti a využiť skrytý potenciál podhorského vidieckeho turizmu a agroturizmu, čo prinesie bohatšiu turistickú ponuku pre celý Tatranský región. Zároveň to umožní účasť na spoločnom rozvoji turizmu a propagácii aj tým najmenším poskytovateľom služieb, ktorí mnohokrát vedia ponúknuť unikátne zážitky zo zdravého života na vidieku podporené chuťou tradičnej podhorskej gastronómie. Širšia ponuka prinesie prekvapenia aj pre návštevníkov tradičných zariadení vo Vysokých Tatrách a okolí.

Najbližšou úlohou novovzniknutej organizácie je pripraviť podrobný návrh aktivít, ktoré organizácia bude realizovať v prvom roku svojej činnosti. Dôraz sa bude klásť na sprístupnenie a propagáciu aj doteraz neobjavených atraktivít ponuky podtatranského vidieka s prepájaním na zážitky spojené s návštevou územia Tatranského národného parku. Podrobnejšie informácie budú zverejnené po schválení rozpočtu a plánu aktivít v druhej polovici marca tohto roku.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *