Aktuality

Tatranci našli spôsob ako prilákať zákazníka aj v zime

STARÝ SMOKOVEC, (20.február 2012) – Spolupráca vo Vysokých Tatrách vďaka regionálnej karte prináša ovocie. Tatry zaznamenali prekvapivý nárast predaja pobytových balíkov.

Tatranci našli spôsob, ako prilákať hostí do Vysokých Tatier. Hlavným magnetom sú cenovo výhodné pobytové balíky. V porovnaní s minulým rokom zaznamenali prekvapivý nárast a keďže jarné prázdniny len začínajú, veria, že sa krivka v počte predaných SKI balíkov posunie ešte vyššie. „Momentálny trend je zakúpiť si komplet balík služieb a dovolenku si už len aktívne užívať počas dňa na svahu a večer v aquaparku, wellnesse, reštaurácii alebo na diskotéke. V alpských krajinách takto fungujú už veľmi dlho a som rada, že sa to postupne dostáva aj k nám.“ povedala výkonná riaditeľka oblastnej organizácie Región Vysoké Tatry.

Subjekty, ktoré pôsobia v cestovnom ruchu dokázala spojiť regionálna karta – TATRY Card. Do spolupráce sa počas tejto zimy zapojilo vyše 150 ubytovacích zariadení a takmer 30 ďalších poskytovateľov zliav v rámci celého regiónu Vysokých Tatier. Systém regionálnej karte je podobný ako v zahraničí. Hostia získajú TATRY Card bezplatne priamo na recepcii. Karta im umožňuje čerpať zľavy na skipasy až do výšky 30% a plus ju môžu využiť na ďalšie doplnkové služby.

„Teší ma, že spolupráca vo Vysokých Tatrách prináša ovocie a budeme pracovať na tom, aby sa kvalita a pestrosť služieb ešte zvyšovala. Dôležité je pripraviť zaujímavé a cenovo výhodné produkty, ktorými prilákame viac a viac návštevníkov do regiónu, presvedčíme ich, že nová éra Tatier začala a určite sa oplatí prísť na dovolenku do našich veľhôr s rodinou alebo priateľmi.“ dodala Lenka Maťašovská.

Projekt TATRY card hodnotia veľmi pozitívne aj samotní hotelieri.

Tomáš Huber, riaditeľ hotela Atrium – „Veľmi dobre vieme, že keď príde hosť do nášho hotela, nechce tráviť dovolenku len u nás na izbe, ale chce využiť potenciál regiónu. Preto aj my našim klientom ponúkame TATRY Card, aby mohli využiť zľavy nie len na skipasy, ale aj na vstup do aquaparku či iné služby, ktoré karta ponúka.“

Michal Šimonovič, manažér hotela Slovan – „Zvýhodnené balíčky Extra SKI Classic, Family a Plus so zľavou na skipasy a Tatry Card sú najvyhľadávanejšími pobytovými balíčkami zimnej sezóny 2012 v našom hoteli.“

Eva Ištvanová, majiteľka penziónov Poľana a Karpatia – „Sme spokojní so zimnou sezónou, nárast hostí nastal kvôli skvalitneniu služieb, novej zjazdovke v Tatranskej Lomnici a výbornej spolupráci s lyžiarskym strediskom vzhľadom na výhodné ceny SKI balíkov kedy je skipas a ubytovanie v našich penziónoch zľavnené až do výšky 30%.“

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *