Aktuality

Poznávanie prírody s digitálnym sprievodcom

Zažili ste už turistiku v prírode so sprievodcom? Ak áno, určite budete súhlasiť, že takýto zážitok nie je možné porovnať s bežnou prechádzkou v prírode. Vďaka odborníkovi, ktorý vám v prírode robí spoločnosť, dokážete spoznať prírodné úkazy, ktoré by ste si sami nevšimli. S aplikáciou Lesmír – digitálnym sprievodcom môžete objavovať čaro slovenskej prírody kedykoľvek.

Skryté krásy slovenskej prírody

Množstvo z nás chodí na prechádzku do prírody kvôli oddychu, alebo si vyberáme náročnejšie turistické trasy kvôli športu. Všimli ste si ale niekedy, čo všetko je pri návšteve prírody okolo vás? Na mnohých bežne dostupných miestach možno pozorovať, akým zaujímavým životom žije príroda bez našich zásahov. Aj známe turistické miesta skrývajú tajný život, ktorý si bežný návštevník bez upozornenia nevšimne. Napríklad na turistickom chodníku v Tichej doline môžete objaviť strom, na ktorom si medvede značia hranice svojich teritórií. Okrem pachových signálov to znamená, že na ňom uvidíte stopy po zuboch, pazúroch či srsti medveďov. Na túto a ďalšie zaujímavosti vás na turistických chodníkoch upozorní Lesmír.

Lesmír je mobilná aplikácia, ktorá slúži ako digitálny sprievodca slovenskou prírodou. Aplikácia obsahuje turistické trasy v rôznych častiach Slovenska s podrobným popisom – od informácii o mieste, dĺžke až po časovú a fyzickú náročnosť. Hlavným cieľom aplikácie je vzdelávanie ľudí o prírodných krásach našej krajiny. Práve preto je stiahnutie a používanie mobilnej aplikácie Lesmír zadarmo. Po ceste turistickým chodníkom aplikácia sníma vašu polohu a zvukovou notifikáciou vás upozorní na zaujímavé miesta, ktoré by ste si mali všimnúť. Následne vám zobrazí krátke video s odborníkom na danú tému.

Spoznávajte slovenskú prírodu

Zmyslom sprievodcovstva, aj toho digitálneho, je poskytnúť návštevníkom v prírode zážitok, vďaka ktorému lepšie spoznajú a pochopia, ako naša príroda funguje. Vyskúšajte to. Po podobnom výlete si uvedomíte, koľko unikátnych prírodných úkazov ste si doteraz nevšimli a že je skutočne dôležité ich chrániť.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *