Tip na knihu

Pracovné listy regionálnej geografie

Tip na knihu, ktorý Vám dnes prinášame, je trochu netradičný. Nejedná sa priamo o knihu ale o krásne spracované pracovné listy regionálnej geografie. Hravej aj poučnej cvičebnici nechýbajú prvky klasickej zemepisnej učebnice aj pracovných listov. Je plná zaujímavostí, hier a úloh – ako sa uvádza aj na jej obálke. Z hľadiska informácií zahŕňa jedenásť tematických okruhov: od všeobecných informácií o vzniku Tatier cez prírodné bohatstvo, jeho ochranu, dopravu a mnoho ďalších zaujímavostí o pohorí ako aj o rovnomennom meste na jeho úbočí. Teoretické vstupy dopĺňajú praktické cvičenia v podobe tajničiek, krížoviek, doplňovačiek, ale tiež oddychovejších úloh ako sú napr. bludisko, omaľovánky a nechýba ani malými či veľkými obľúbené pexeso.

Autorkou cvičebnice a realizátorka nápadu je Katarína Bohušová. „Nakoľko v učebných osnovách sa Vysoké Tatry spomínajú len okrajovo, napadlo mi pripraviť akúsi učebnú pomôcku, vďaka ktorej by tunajšie deti lepšie spoznali svoje okolie a mesto, kde žijú, prípadne chodia do školy.“

Ako ďalej prezradila, projekt vznikal takmer dva roky. Úlohy sú rôznej náročnosti – ich zvládnutie závisí nielen od veku, ale aj od množstva aktuálnych poznatkov čitateľa a záujmu o danú tému. „Niektoré fakty boli nové aj pre dospelých, preto verím, že v cvičebnici si každý nájde niečo pre seba, niečo zaujímavé. Mojou snahou bolo vytvoriť materiál, ktorý by v žiakoch prebudil záujem o bližšie spoznávanie takého jedinečného územia, akým sú práve Vysoké Tatry, rozvíjal ich tvorivosť a pri riešení úloh by využívali medzipredmetové vzťahy. Teší ma, že som listy mohla vydať a venovať ich žiakom tatranských škôl,“ dodala K. Bohušová.

Pestrá titulka zemepisnej cvičebnice už na prvý pohľad pritiahne pozornosť.
Náhľad pracovných listov.

Publikáciu môžete dopytovať na www.ibtatry.sk.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *