Pracovné listy regionálnej geografie

Tip na knihu, ktorý Vám dnes prinášame, je trochu netradičný. Nejedná sa priamo o knihu ale o krásne spracované pracovné listy regionálnej geografie. Hravej aj poučnej cvičebnici nechýbajú prvky klasickej zemepisnej učebnice aj pracovných listov. Je plná zaujímavostí, hier a úloh – ako sa uvádza aj na jej obálke. Z hľadiska informácií zahŕňa jedenásť tematických okruhov: od všeobecných informácií o vzniku Tatier cez prírodné bohatstvo, jeho ochranu, dopravu a mnoho ďalších zaujímavostí o pohorí ako aj o rovnomennom meste na jeho úbočí. Teoretické vstupy dopĺňajú praktické cvičenia v podobe tajničiek, krížoviek, doplňovačiek, ale tiež oddychovejších úloh ako sú napr. bludisko, omaľovánky a nechýba ani malými či veľkými obľúbené pexeso.

Autorkou cvičebnice a realizátorka nápadu je Katarína Bohušová. „Nakoľko v učebných osnovách sa Vysoké Tatry spomínajú len okrajovo, napadlo mi pripraviť akúsi učebnú pomôcku, vďaka ktorej by tunajšie deti lepšie spoznali svoje okolie a mesto, kde žijú, prípadne chodia do školy.“

Ako ďalej prezradila, projekt vznikal takmer dva roky. Úlohy sú rôznej náročnosti – ich zvládnutie závisí nielen od veku, ale aj od množstva aktuálnych poznatkov čitateľa a záujmu o danú tému. „Niektoré fakty boli nové aj pre dospelých, preto verím, že v cvičebnici si každý nájde niečo pre seba, niečo zaujímavé. Mojou snahou bolo vytvoriť materiál, ktorý by v žiakoch prebudil záujem o bližšie spoznávanie takého jedinečného územia, akým sú práve Vysoké Tatry, rozvíjal ich tvorivosť a pri riešení úloh by využívali medzipredmetové vzťahy. Teší ma, že som listy mohla vydať a venovať ich žiakom tatranských škôl,“ dodala K. Bohušová.

Pestrá titulka zemepisnej cvičebnice už na prvý pohľad pritiahne pozornosť.
Náhľad pracovných listov.

Publikáciu môžete dopytovať na www.ibtatry.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X