Aktuality

Silvester takmer vypredaný a Vianoce nielen biele

Každý kto plánoval stráviť koniec roka na horách by mal spozornieť. Vo Vysokých Tatrách sa vypredávajú už aj posledné kapacity. Rovnako ako v minulom roku, aj tieto Vianoce bude pod našimi najvyššími končiarmi séria podujatí s názvom Tatranské Vianoce. Na svoje si príde každý, vstup na podujatia je pre širokú verejnosť bezplatný.

Silvestrovské pobyty vo Vysokých Tatrách už tradične patria k top termínom. Dopyt po nich je vždy veľký a nie je to inak ani tento rok. Momentálne sú kapacity obsadené na 80% a dopredávajú sa posledné postele.

„Konečne nám sneží, takže je najvyšší čas bookovať. Veľké hotely v Tatrách hlásia takmer plnú kapacitu, predávajú posledné lôžka, menšie zariadenia ako priváty a penzióny majú v ponuke ešte voľné izby, ale napríklad chaty, ktorých je v regióne málo, sú už vypredané. Mnohé si rezervovali klienti s bezmála ročným predstihom, ešte niekedy v marci. Záujem potvrdzuje, že Tatry majú svoju stálu klientelu, ktorá sa rada vracia a prichádzajú aj noví klienti. Verím, že aj tento rok ich zaujmú naše podujatia, ktoré sa začnú už pred Vianocami a vyvrcholia na Silvestra,“ povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Séria podujatí pod názvom Tatranská Vianoce začne v nedeľu 22.12.2013 v obci Štrba a to 24. ročníkom „Otvárania dverí Vianoc podtatranských“. Vystúpia na ňom spevokoly rôznych cirkví, kňazi požehnajú pokojné Vianoce a kúsok tradičných zvykov v podobe kolied a vinšov prinesú vystúpenia folklórnych súborov. Hosťami podujatia budú operná speváčka Terézia Kružliaková- Babjaková a herec a recitátor Juraj Sarvaš.

Lyžiarske stredisko v Tatranskej Lomnici sa 28.12. stane dejiskom koncertu Fragile – zoskupenia, ktoré koncertuje bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella. Svoje hlasy predvedú v Tatrách Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Slavo Košecký, Vilo Csontos aj Kamil Mikulčík.

Kroky rodín by mali 29.12. smerovať na Štrbské Pleso, kde sa rozkrúti Vianočné koleso šťastia, prídu Maťko s Kubkom a deti poteší aj mega perníková chalúpka. 30.12. v Grandhoteli Bellevue v Starom Smokovci zaspievajú American Divas a vďaka Benefičnému koncertu pribudnú peniažky pre detské oddelenie v Nemocnici Poprad. Posledný deň v roku v popradskom Aquacity návštevníci zažijú horúcu noc v bazénoch s ohňostrojom…

Kto túži prežiť zaručene biele Vianoce a atraktívny Silvester, nemal by otáľať. Silvester pod tatranskými končiarmi sa pomaly vypredáva a last momenty sú aktuálne práve teraz.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *