Aktuality

Skalnaté Pleso, Solisko aj Furkotka – lyžiari v Tatrách dostanú na sviatky ďalšie otvorené zjazdovky

Dobré správy z Vysokých Tatier. Už od piatku resp. od soboty dostanú lyžiari k dispozícii ďalšie vysnežené a upravené zjazdovky. Dôvod na radosť majú aj milovníci sánkovania.  

Vysoké Tatry majú za sebou mrazivé dni. Počasie umožnilo prevádzkovateľom naplno využiť zasnežovaciu infraštruktúru a doplniť zásoby snehu. „Dôležité je, že v mrazivých dňoch sa podarilo zjazdovky dosnežiť a pripraviť všetko tak, aby mali lyžiari na sviatky atraktívnu porciu zjazdoviek. Lyžovať sa bude už na celom Štrbskom Plese vrátane zjazdoviek Solisko a Furkotka, zo Skalnatého Plesa až do Tatranskej Lomnice, lyžovať sa bude aj na Jakubkovej lúke. S výnimkou Lomnického sedla, ktoré je odkázané výlučne na prírodný sneh, budeme lyžovať vo všetkých lokalitách. Na zjazdovkách je v prieme pol metra snehu,“ informoval riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský. 

Otvárajú sa ďalšie zjazdovky, pribudne i sánkovačka

Na Hrebienku, ktorého dominantou je Tatranský ľadový dóm s podobou Baziliky Božieho hrobu v Jeruzaleme, je aktuálne v prevádzke už aj sánkovačka na 2,5 km dlhej trase. Od 27. decembra bude v prípade dobrých snehových podmienok v prevádzke aj obľúbená nočná sánkovačka.

Čas otvorenia zjazdoviek a nočného sánkovania:

  • Lyžovačka zo Skalnatého Plesa v stredisku Tatranská Lomnica už od 24.12.2022
  • Lyžovačka na Solisku a Furkotke v stredisku Štrbské Pleso už od 23.12.2022
  • Lyžovačka na Jakubkovej lúke v stredisku Starý Smokovec už od 23.12.2022
  • Nočná sánkovačka z Hrebienka v stredisku Starý Smokovec už od 27.12.2022 (v prípade vhodných podmienok)

Ubytovacie kapacity hotelov TMR vo Vysokých Tatrách sú stále k dispozícii ako na Vianoce, tak aj na pobyty na prelome rokov. Atraktívnym benefitom pre všetkých ubytovaných sú skipasy v cene pobytov.   

Pre návštevníkov, ktorí sa rozhodnú privítať Nový rok vo veľkom štýle, sú k dispozícii posledné miesta na Oldies párty v reštaurácii Hrebienok a na gurmánskej párty v štýle Anjelov&Démonov v Humno Restaurant&Music Pube v Tatranskej Lomnici.

Vo Vysokých Tatrách sa už zároveň všetko pripravuje na ďalší ročník Majstrovstiev sveta vo vyrezávaní ľadových sôch TATRY ICE MASTER, ktoré sa uskutočnia v dňoch 21.-22. januára 2023 na Hrebienku.  

Zdroj: TMR

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *