Aktuality

SKIbusom pohodlne z hotela priamo do strediska

Regionálnu dopravu v zimnej sezóne 2012/2013 bude kompletne zabezpečovať  Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry. Túto zimu bude Región Vysoké Tatry celkom financovať 4 skibusy. 2 skibusy na Štrbskom Plese, ktoré budú premávať z centrálneho parkoviska priamo do strediska. 1 skibus bude jazdiť medzi Tatranskými Zrubmi cez Smokovce do Tatranskej Lomnice (TL) priamo do strediska. Novinkou je, že niekoľkokrát do dňa bude skibus jazdiť aj medzi TL a Tatranskými Matliarmi. Ďalší skibus bude premávať na trase Poprad a Tatranská Lomnica cez Veľkú Lomnicu a Starú Lesnú a večerná linka Poprad – Starý Smokovec – TL – Stará Lesná – Veľká Lomnica – Poprad. Túto linku budú môcť využívať hlavne hostia, ktorí sa rozhodnú po celodennej lyžovačke zrelaxovať v aquaparku ale aj tí, ktorí sa rozhodnú navštíviť historické centrum Spišskej Soboty či urobiť shopping v nákupnom centre.
Kto môže využívať SKIbus?
Skibus je bezplatný, ale budú ho môcť využívať držitelia TATRY Card (TC). TC bude slúžiť ako cestovný lístok. Vzhľadom na bezpečnosť bolo cieľom Regiónu Vysoké Tatry, aby hostia zaparkovali svoje autá na bezplatnom centrálnom parkovisku a nejazdili autami až do strediska. Podľa výkonnej riaditeľky organizácie Lenky Maťašovskej je dôležitý komfort a pohodlie návštevníkov. „Klient nastúpi priamo pred hotelom a vystúpi priamo na svahu.“ Kapacita autobusov je 50 – 60 cestujúcich, ktorí si svoju výstroj pohodlne odložia do úložného priestoru autobusu.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *