Aktuality

Snežné psy alebo eskimácky víkend pod Lomnickým štítom

Tatranská Lomnica bude cez víkend patriť nielen lyžiarom, ale aj ďalšiemu ročníku obľúbeného rodinného podujatia Snežné psy.

Dva dni plné súťaží, rozprávok, vystúpení psíkov a dobrodružných hier čakajú na všetkých, ktorí sa rozhodnú stráviť čas v lyžiarskom stredisku pod Lomnickým štítom. Deti sa ako správni objavitelia budú môcť zúčastniť dobrodružnej expedície od pólu k pólu a plniť počas nej rôzne zábavné úlohy.  

Pripravené budú ukážky zásahu psovodov Horskej záchrannej služby s lavínovými psami, ktorí sa budú snažiť vypátrať a vyslobodiť človeka spod lavíny. Chýbať nebudú ani skutočné psie záprahy, na ktorých sa budú môcť malí objavitelia aj previezť. Na pódiu priamo v areáli lyžiarskej školy Maxiland bude na návštevníkov čakať aj bohatý sprievodný program: divadelno-pesničková šou Miško s Líškou, Halibanda, hry, súťaže, rozhovory a ukážky výcviku psíkov a veľa ďalšieho. Podujatie sa bude konať počas prevádzky lyžiarskeho strediska, takže rodiny budú môcť spojiť návštevu podujatia aj s lyžovačkou. Vstup na podujatie je bezplatný.

Dôležitá informácia sa týka dopravy a parkovania. Okrem možnosti spoplatneného parkovania na kaskádovom parkovisku priamo v stredisku bude k dispozícii aj bezplatné parkovisko v areáli bývalého Eurocampu na začiatku Tatranskej Lomnice, odkiaľ bude do centra Tatranskej Lomnice a späť premávať v sobotu aj v nedeľu od 10:00 do 17:00h v 20 min. intervaloch bezplatná kyvadlová doprava (výluka v čase 12:20 -13:00).

Zdroj: TMR

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *