AktualityCOOLtúra

Príprava a plánovanie túry [podcast] 1/6

Od marca 2009, kedy TatryPortal uverejnil svoj prvý článok, ubehlo z Tatier dolu brehom veľa vody. Za 15 rokov sa TatryPortal stal obľúbeným pre niekoho predpoveďou počasia, pre iného webkamerami či tipmi na túru. Aktuality regiónu, či tematické články z horského prostredia, pre každého je číslo jeden čosi iné.

Teší nás, keď môžeme ľudom dávať to, čo ich spája s ich radosťou, a navyše takou krásnou ako je pohyb v horách. Keď sa k nám však pridajú ďalšie nadšené duše, ide práca ešte ľahšie a samozrejme napredujeme rýchlejšie. Preto ma veľmi potešilo, keď sme v minulom roku začali spolupracovať s fantastickými ľuďmi z občianskeho združenia Panteliš, s ktorými sme spoločne pripravili šesťdielny podcast o Bezpečnosti na horách zameraný predovšetkým na turistiku.

Dvakrát meraj a raz rež

15 minút pre bezpečnosť – aj takto by sa dal charakterizovať prvý diel podcastu Bezpečne ďalej zájdeš. Naše rozhovory vyústili do šiestich tém, v ktorých s zhovárame o tom, ako na turistiku zodpovedne a bezpečne, aby bola túra radosťou a nie starosťou.

Dvakrát meraj a raz rež – hovorí príslovie. V horách to nie je výnimkou a základ úspešnej túry je dobrá príprava plánovanie. Prvý diel podcastu práve s touto témou si môžete vypočuť tu:

Bezpečne ďalej zájdeš
Bezpečne ďalej zájdeš

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

2 thoughts on “Príprava a plánovanie túry [podcast] 1/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *