Aktuality

Začínate s lyžovaním? Tak to rozhodne nezabudnite na poistenie!

Niekedy je zima naozaj ako stvorená na lyžovačku. Dokonca až tak, že na svahy láka aj úplných začiatočníkov. Lyžovanie je síce skutočne perfektný šport, ak s ním ale ešte len začínate, uzavrieť poistenie na hory bude správnym rozhodnutím.

Bezpečnosť na svahu – nielen vaša, ale aj ostatných lyžiarov – nie je iba prilba na lyžovanie či dodržiavanie bieleho kódexu. Aj skúsení športovci robia chyby a v prípade, že sa lyžovať ešte len učíte, mať poistenie na hory sa rozhodne vyplatí.

Poistenie na hory kladie bezpečnosť na prvé miesto

Bezpečnosť na lyžovačke by mala byť u každého na prvom mieste. Na neistých lyžiarskych nohách je riziko úrazu vždy prítomné. Bez ohľadu na to, či ide o malý pád alebo zložitejšiu nehodu, takéto stretnutia sú nebezpečné a môžu viesť aj k najhorším následkom. Práve poistenie do hôr vám poskytuje pokoj a ochranu v prípade, že by ste potrebovali lekársku starostlivosť.

Pokiaľ sa už úraz stal, zaiste oceníte krytie nákladov na lekársku starostlivosť. Najčastejšie zranenia pri lyžovačke zahŕňajú poranenia kolien, zlomeniny a poranenia hlavy. Znie to tak, že budete potrebovať lekársku pomoc alebo hospitalizáciu. V takomto prípade sa náklady môžu rýchlo nahrnúť. Poistenie do hôr vás dokáže pred takýmito finančnými ťažkosťami ochrániť.

Začiatočníkom sa často stáva aj to, že nechtiac spôsobia úraz alebo škodu inému lyžiarovi. Zodpovednosť je potom na vás a práve poistenie do hôr vám pomôže pokryť aj takéto náklady.

Myslite dopredu a nemusíte sa ničoho obávať

Lyžovačka je oveľa príjemnejšia, keď máte pokojnú myseľ vzhľadom na to, že ste poistení. A aby ste pokoj ešte zvýšili, pred odchodom do hôr si stiahnite aplikáciu HZS, vďaka ktorej si môžete jediným ťuknutím privolať pomoc, zdieľať polohu, zistiť informácie o počasí a výstrahách a oveľa viac. Myslieť dopredu – a byť poistený – sa teda rozhodne vyplatí.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *