Aktuality

Štrbské Pleso ovládlo počas uplynulého víkendu vyše 800 svišťov

Štrbské pleso (27. august 2012) – Štrbské Pleso sa počas uplynulého víkendu premenilo vďaka podujatiu Svište na Plese na tzv. „olympijskú dedinu“ akou bol Londýn pred pár týždňami. Počas dvoch dní navštívilo športový areál  5 500 návštevníkov.

Druhý ročník netradičného športového podujatia, Svište na Plese, prilákalo počas posledného augustového víkendu na Štrbské Pleso vyše 800 malých svišťov, ktoré sa rozhodli zapojiť do atraktívnej detskej olympiády. Deti si mohli dobre zašportovať, otestovať svoje zmysly, namaľovať vlastnú svištiu krajinku, či napísať svoj vlastný sviští príbeh. Deti, ktoré absolvovali všetky disciplíny mohli vyhrať na záver dňa v tombole skvelé ceny.

Starosta obce Štrba, Michal Sýkora spolu s MAXI svišťom a malými športovcami zložili spoločne v sobotu na pódiu priamo pod svahom Interski  Sviští sľub, a tým symbolicky odštartovali druhý ročník športového podujatia Svište na Plese.   

Najväčším lákadlom športového víkendu bol tzv. sviští beh na Solisku v nadmorskej výške 1840 m.n.m. Každé dieťa, ktoré sa ho zúčastnilo automaticky získalo skipas na celodennú lyžovačku vo Vysokých Tatrách platný na nasledujúcu zimu. Za týždeň už deti alias malé svište musia späť do školy. Šport a turistika na čerstvom tatranskom vzduchu v letných mesiacoch, či lyžovačka v zime  sú a budú tým správnym prostriedkom ako sa odreagovať od kníh a byť stále fit.

Novinkou tohtoročnej tatranskej olympiády bolo Svištie bludisko, ktoré sa veľmi podobalo svištím norám, kde si svište odkladajú svoje zásoby na zimu. Úlohou detí bolo nájsť v bludisku sladkú odmenu, ktorá im dodala energiu pri zdolávaní ďalších prekážok.

„Cieľom podujatia Svište na Pleso bolo podporiť športové aktivity detí. Vyše 800 detí, ktoré sa počas dvoch dní zapojilo do mini olympiády na Štrbskom Plese nás presvedčilo o tom, že im šport  nie je cudzí a súťaživosť v nich stále pretrváva aj napriek dobe televízie a počítačových hier.“ dodala výkonná riaditeľka Regiónu Vysoké Tatry Lenka Maťašovská.

Organizátorovi, oblastnej organizácii cestovného ruchu Región Vysoké Tatry sa podarilo prekonať minuloročný rekord v návštevnosti a už teraz sa teší na tretí ročník, ktorý opäť so sebou prinesie nejaké novinky a nové športové disciplíny.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *