Aktuality

Tatry majú svojho Sprievodcu Tatranskými zážitkami

Informácie o histórií, tipy na výlety, zoznam horských chát, pokyny horskej služby, dôležité kontakty, zoznam voľnočasových aktivít, atraktivity a zaujímavosti širšieho okolia, kultúrny program na leto, odchody električky a zubačky, informácie o TATRY Card ale aj zoznam vybraných reštauračných a iných zariadení cestovného ruchu. To všetko nájdete na 55 stranách dvojjazyčného (SK/EN) Sprievodcu Tatranskými zážitkami, ktorý je pre návštevníkov Regiónu Vysoké Tatry bezplatne k dispozícii v infocentrách, na recepciách ubytovacích zariadení a u prevádzkovateľov atrakcií.

Počas letných mesiacov navštívi región Vysoké Tatry vyše 1,3  milióna návštevníkov, ktorí sa oddychujú a načerpávajú sily v nádhernom regióne počas jedného alebo viacerých dní. Vysoké Tatry ponúkajú dovolenkárom veľa možností pre aktívny odpočinok ako ľahšiu, či náročnejšiu turistiku, cykloturistiku, ale myslí aj na tých, ktorí by radi zrelaxovali v aquaparku alebo pri golfe. Možností ako tráviť voľné chvíle v slnečnom, ale aj daždivom počasí je veľa. Od teraz  sú už všetky zmapované v novom sprievodcovi. Oblastná organizácia Región Vysoké Tatry vydala komplexný informačný materiál Sprievodca Tatranskými zážitkami. V ňom nájdu návštevníci regiónu všetky potrebné informácie. Sprievodca je bezplatne dostupný na recepciách ubytovacích zariadení, ale aj v infocentrách, reštauráciách či u prevádzkovateľoch atrakcií. Pre tých, ktorí si dovolenku ešte len plánujú a potrebujú rady a tipy na výlety je Sprievodca k dispozícii aj online na http://issuu.com/inspirio/docs/high_tatras_guide_summer

 „Sprievodca Tatranskými zážitkami je prvý projekt, ktorý sa podarilo zrealizovať aj za pomoci štátnej dotácie a postupne pracujeme na ďalších. Cieľom oblastnej organizácie bolo vytvoriť komplexný materiál, kde by návštevník získal všetky potrebné informácie o regióne Vysoké Tatry. Veríme, že sa bude turistom páčiť a bude im robiť spoločnosť pri pobyte v Tatrách“, povedal predseda predstavenstva Región Vysoké Tatry Ján Mokoš.

 

Sprievodca by mal zodpovedať odpovede na otázky zvedavých dovolenkárov aj napomáhať poskytovateľom služieb a prevádzkovateľom ubytovacích zariadení v regióne.

Tatry sú najsevernejšou oblasťou výskytu kamzíka vo svete. Za prvý horolezecký výstup športového charakteru sa považuje výstup z roku 1905. Aj tieto informácie nájde návštevník Tatier na 55 stranách dvojjazyčného (SK/EN)  Sprievodcu Tatranskými zážitkami. Samozrejmé sú aj  tipy na výlety, zoznam horských chát, pokyny horskej služby, dôležité kontakty, zoznam voľnočasových aktivít, atraktivity a zaujímavosti širšieho okolia, kultúrny program na leto, odchody električky a zubačky, informácie o TATRY Card, ale aj zoznam vybraných reštauračných a iných zariadení cestovného ruchu.

S obsahom sprievodcu pomohol aj odborník na Tatry pán Ivan Bohuš ml. Do tvorby sa vďaka postrehom a nápadom zapojili i jednotlivé samosprávy, podnikateľské subjekty ale taktiež Slovenská agentúra pre cestovný ruch,  jednotlivé ubytovacie zariadenia a poskytovatelia služieb.

Spolu so sprievodcom vydal Región Vysoké Tatry aj mapy , ktoré pomôžu hosťom lepšie sa orientovať v destinácii. Mapy sú rovnako bezplatné a hostia ich získajú priamo na recepcii hotela alebo v infocentrách. Na prednej strane je panoramatická mapa Vysokých Tatier a automapa. Zadná strana slúži pre lepšiu orientáciu v daných mestských častiach, kde sú zakreslené jednotlivé atrakcie, ktoré by mohli návštevníci počas svojho pobytu navštíviť. Mapa má rozmer A3, ale ľahko sa poskladá do vrecka a návštevníci ju majú kedykoľvek k dispozícii.

„Vďaka štátnej dotácii sme mohli zrealizovať oba projekty, ktoré boli nevyhnutné pre skvalitnenie služieb v regióne. Celkovo sme vydali 50 000 ks Sprievodcu Tatranskými zážitkami a 30 000 ks máp. Intenzívne pracujeme aj ďalších projektoch, ktoré návštevníci ocenia už čoskoro“, dodala výkonná riaditeľka Regiónu Vysoké Tatry Lenka Maťašovská.

Nezmeškajte novinky zo sveta Vysokých Tatier - odoberajte náš newsletter:

Fero Mrázik

Fero Mrázik žije, lyžuje, lezie a chodí po horách od narodenia. Od roku 2000 je členom dobrovoľnej horskej služby THS-DZ, kde od roku 2009 zastával funkciu podpredsedu a od r. 2020 je jej predsedom. Od roku 2009 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *